Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Football: France's Ligue 1 could restart in June

Football: France's Ligue 1 could restart in June
Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain. (Fot. Getty Images)
France is considering restarting Ligue 1 on June 3 or June 17, with the latter date more likely, sports daily L'Equipe has reported, citing a document from league organisers (LFP).
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa rozgrywki piłkarskie we Francji, jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów w Europie, zostały zawieszona na czas nieokreślony. Wczoraj prezydent Emmanuel Macron przedłużył obowiązujące ograniczenia w kraju do 11 maja.

Z informacji "L'Equipe" wynika, że jeśli sezon piłkarski zostanie wznowiony 17 czerwca, zespoły będą musiały grać co trzy dni, aby rozgrywki mogły zakończyć się do 25 lipca, pozostawiając czas do 2 sierpnia na mecze barażowe o awans i utrzymanie.

Zgodnie z dokumentem finał Pucharu Francji między Paris Saint-Germain i Saint-Etienne został zaplanowany na 27 czerwca, natomiast finał Pucharu Ligi (PSG - Olympique Lyon) ma się odbyć 11 lipca.

"L'Equipe" informuje również, że członkowie LFP głosowali w piątek, aby przesunąć początek następnego sezonu o dwa tygodnie - do 23 sierpnia, ale decyzja musi zostać zatwierdzona przez Francuską Federację Piłkarską (FFF).

Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain, które zgromadziło 68 punktów i o 12 wyprzedza Olympique Marsylia. Stołeczny klub ma też rozegrane jedno spotkanie mniej. 

Czytaj więcej:

Liga francuska: PSG sprzedaje koszulki, by wspomóc szpitale

Trener Herthy: Musimy być jak najlepiej przygotowani na "Dzień X"

Liga hiszpańska: Powrót do treningów tylko za zgodą władz medycznych

Liga włoska: Ekspert ds. zdrowia przeciwny wznowieniu rozgrywek

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 08.12.2021
  GBP 5.3909 złEUR 4.5941 złUSD 4.0710 złCHF 4.4049 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement