Menu

Media: Johnson will be vacationing in Scotland, including some camping

Media: Johnson will be vacationing in Scotland, including some camping
Premier chce zachęcić swoich rodaków do spędzania urlopów we własnym kraju. (Fot. Getty Images/Twitter/10Downing Street)
British Prime Minister Boris Johnson, who calls on his fellow countrymen to spend holidays in the country during the epidemic, will set an example himself and during the weekend he will go with his family on a six-day holiday to Scotland, some of which will be spent camping, the Sun reported today.
Advertisement
News available in Polish

Według gazety Johnson, jego 32-letnia narzeczona Carrie Symonds, ich trzymiesięczny synek Wilfred oraz pies Dilyn będą spędzać wakacje gdzieś na odludnych terenach Szkocji, ale premier cały czas będzie pozostawał w kontakcie z członkami rządu, choć w nieco mniejszym zakresie niż zwykle.

Z uwagi na bezpieczeństwo królowej nie złoży też tradycyjnej wizyty na zamku Balmoral w Szkocji, do którego kilka dni temu - jak co roku w sierpniu - przyjechała Elżbieta II.

Johnson wyjazdem do Szkocji wykorzysta część przysługującego mu urlopu ojcowskiego, którego z powodu trudnej sytuacji epidemicznej nie wziął po narodzinach Wilfreda, tak jak początkowo planował.

Kemping jako forma wypoczynku wakacyjnego powraca do łask... (Fot. Getty Images)

W lipcu Johnson publicznie zadeklarował, że spędzi tegoroczne wakacje w kraju i zachęcał do tego rodaków. "Zachęcam ludzi, by nadal myśleli o wspaniałych staycation tutaj. Wszystkie moje najszczęśliwsze wspomnienia z wakacji to wakacje w Wielkiej Brytanii" - wskazał brytyjski premier.

"Staycation" - termin powstały z połączenia słów "stay" i "vacation" oznacza wakacje spędzone w kraju, co z powodu epidemii i obowiązku poddania się kwarantannie po powrocie z wielu państw, jest wyjątkowo chętnie wybieranym rozwiązaniem przez Brytyjczyków.

Będzie to pierwszy wakacyjny wyjazd Johnsona i Symonds od czasu pobytu w okresie świąteczno-noworocznym na karaibskiej wysepce Mustique.

Czytaj więcej:

Wakacje w UK: Najwięksi przegrani i wygrani na mapie kraju

Sondaż: Koronawirusowe restrykcje odstraszają europejskich turystów

Linie easyJet zwiększają liczbę lotów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement