Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Martin Lewis calls for end of post-Brexit EU roaming rip-offs by mobile operators

Martin Lewis calls for end of post-Brexit EU roaming rip-offs by mobile operators
Wyjazd na wakacje do kontynentalnej Europy może narazić nas na dodatkowe koszty związane z roamingiem. (Fot. Getty Images)
UK mobile phone operators should be forced to make their rules around data roaming in the EU clearer, Martin Lewis has said.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Martin Lewis wezwał Ofcom, aby "zaostrzyć przepisy związane z roamingiem i zacząć chronić klientów przed niesłusznie naliczanymi opłatami".

W nowym raporcie szef MoneySavingExpert.com ostrzegł, że 30 czerwca br. przestał obowiązywać szereg obowiązków dla operatorów komórkowych. Nie muszą oni już m.in. wprowadzać limitu dla opłat roamingowych czy wysyłać klientom SMS-y z cennikiem, gdy zaczynają korzystać z roamingu.

Niektóre z największych sieci w Wielkiej Brytanii ponownie wprowadziły opłaty za transmisję danych w Europie po tym, gdy Wielka Brytania opuściła UE.

Martin Lewis dodał, że operatorom telefonii komórkowej "nie można ufać", ponieważ większość z nich obiecywała, iż nie wprowadzi ponownie opłat roamingowych po Brexicie.

"Nie wierzę w samoregulację firm mobilnych. Kiedy opuściliśmy UE, obiecali, że nie wprowadzą ponownie europejskich opłat roamingowych, jednak większość dużych sieci złamała tę obietnicę" - wskazał.

"W związku z tym nasz raport wzywa Ofcom, aby nie ufał obietnicom – musimy ponownie wprowadzić formalną, obowiązkową ochronę konsumentów" - dodał ekspert.
 

Czytaj więcej:

Roaming w UE nadal bezpłatny do 2032 roku

Klienci Virgin Mobile i O2 wciąż będą mieć darmowy roaming do UE

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.09.2022
  GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement