Menu

Manchester, Stansted & East Midlands airports roll out covid testing centres

Manchester, Stansted & East Midlands airports roll out covid testing centres
Ceny testów rozpoczynają się od 40 funtów. (Fot. Twitter/@@STN_Airport)
Flights from Manchester Airport, London Stansted Airport and East Midlands Airport now come with the ease of knowing covid testing is easily available. MAG (Manchester Airports Group) today launched COVID-19 testing facilities at all three of its airports.
Advertisement
News available in Polish

Za badaniami na Covid-19 na brytyjskich lotniskach stoi forma Collinson, a pasażerowie trzech portów lotniczych mają do wyboru wszystkie rodzaje testów na koronawirusa. Badanie na obecność przeciwciał kosztuje od £40, test antygenowy - £50,  RT-LAMP - £79, a  RT-PCR - £99.

Lotniska chcą w ten sposób pomóc osobom, które podróżują do krajów, gdzie wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku badania na koronawirusa. Zbiega się to również ze zniesieniem  zakazu podróżowania za granicę po tym, jak Anglia w środę (2 grudnia) wyszła z kolejnego lockdownu.

Co więcej, pasażerowie będą również mogli zarezerwować testy na lotniskach, aby skrócić okres samoizolacji po powrocie w ramach rządowego programu "Test to Release", który wejdzie w życie od 15 grudnia.

Obecnie podróżni przybywający do Anglii z miejsca, które nie znajduje się na rządowej liście tzw. korytarzy podróży (w tym z Polski), muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Jeśli jednak po pięciu dniach zapłacą za test na Covid-19, a wynik będzie negatywny, nie będą już musieli się izolować.

Wyniki badania na koronawirusa będą dostępne w ciągu 24-48 godzin, co oznacza to, że - jeśli wynik będzie negatywny - ludzie zostaną zwolnieni z kwarantanny już po 6, a nie 14 dniach po przybyciu.

Testy nie będą jednak dostępne w ramach NHS i muszą zostać wykonane prywatnie. Ich ceny wahają się w przedziale od 65 do 120 funtów.

Czytaj więcej:

Pierwsze lotnisko w UK testuje pasażerów na Covid-19

Anglia: Krótsza kwarantanna w zamian za test za nawet £120

Hiszpania: Linie lotnicze chcą zniesienia testów na koronawirusa dla turystów

Walia przywraca możliwość podróży do części Anglii i Szkocji

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement