Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

WORLD CUP 2022: The new jerseys of the Polish national soccer team have been unveiled

WORLD CUP 2022: The new jerseys of the Polish national soccer team have been unveiled
Polska kadra już 22 września na PGE Narodowym zaprezentuje się w nowych strojach. (Fot. Andrachiewicz/PressFocus/MB Media/Getty Images)
The Polish Football Association today unveiled the jerseys of the Polish national team, in which coach Czeslaw Michniewicz's charges will play at the upcoming World Cup in Qatar (November 20-December 18).
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Czerwona koszulka jest klasyczna, z białymi elementami przy kołnierzu i rękawach. W przypadku białej natomiast są szare elementy na rękawach, które jak poinformowano, symbolizują motyw gniazda orła białego.

Wraz z ich prezentacją rozpoczęła się również sprzedaż. Koszulki można kupić w trzech modelach różniących się poziomem zastosowanych technologii. Ceny ustalono na poziomie - 219,99 zł, 389,99 zł i 599,99 zł. Są także wersje dziecięce za 179,99 zł i 299,99 zł.

"Koszulka reprezentacji Polski to jeden z symboli, które łączą cały kraj. Powinna wyrażać marzenia każdego z kibiców. Już w dniu oficjalnej prezentacji nowej koszulki można stwierdzić, że zyskuje miano historycznej z racji przełomowego wydarzenie, jakim jest mundial, rozgrywany pierwszy raz w dziejach na przełomie listopada i grudnia. Chciałbym, aby nowa koszulka pozostały w pamięci kibiców jeszcze długo po mistrzostwach świata, stanowiąc również wartość kolekcjonerską. Oznaczałoby to, że nasza kadra odniosła sukces w Katarze. I to jest właśnie moje prywatne marzenie związane z tą piękną koszulką" – oświadczył prezes PZPN Cezary Kulesza, cytowany w komunikacie.

Koszulki wyprodukowała firma Nike – oficjalny dostawca sprzętu sportowego reprezentacji Polski.

W nowych trykotach podopieczni biało-czerwoni zagrają już w najbliższych spotkaniach Ligi Narodów - za tydzień z Holandią w Warszawie oraz 25 września w Cardiff z Walią.

W nadchodzącym mundialu Polska będzie rywalizowała w grupie C. Kolejno zmierzy się z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).

Czytaj więcej:

Minister sportu: Jestem optymistą, wyjdziemy z grupy podczas MŚ 2022 w Katarze

MŚ 2022: Organizatorzy mundialu w Katarze nie zgadzają się z falą krytyki

PZPN: "Organizacyjnie jesteśmy gotowi na mundial"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement