Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

World Cup 2022: In Qatar, alcohol will be allowed in stadiums and fan zones

World Cup 2022: In Qatar, alcohol will be allowed in stadiums and fan zones
Na zdj. stadion Lusail, Doha. (Photo by KARIM JAAFAR / AFP)
During this year's FIFA World Cup in Qatar, alcoholic beverages will be allowed at selected points in the stadium and in specially created fan zones - confirmed on Wednesday the hosts of the tournament, which will start in November.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Tegoroczny mundial jest pierwszym organizowanym w kraju muzułmańskim, w którym obowiązuje ścisły zakaz spożywania alkoholu. To - jak podkreślono - stanowi wyjątkowe wyzwania dla gospodarzy imprezy, która jest sponsorowana przez dużą markę piwa i często kojarzone jest właśnie z fanami tego napoju.

Katarscy organizatorzy zgodzili na dystrybucję napojów alkoholowych, ale jedynie w wybranych strefach dostępnych dla posiadaczy biletów na stadionach. Poza wyznaczonymi strefami będzie można na trybunach jedynie zakupić piwo bezalkoholowe.

FIFA poinformowała, że posiadacze biletów będą mieć dostęp do napojów alkoholowych na trzy godziny przed meczem oraz godzinę po końcowym gwizdku.

"Chcemy, aby ludzie przychodzili i mieli z tym turniejem same przyjemne doświadczenia, których nigdy nie zapomną" - wyjaśnił dyrektor generalny MŚ 2022 Nasser Al Khater BBC Sport.

"Podczas gdy alkohol będzie dostępny w niektórych obszarach dla kibiców na stadionie, nie będzie on dostępny publicznie na ulicach miasta, dlatego prosimy wszystkich przybyłych, aby kierowali się jedynie do wyznaczonych stref" - zaznaczył.

W okolicach stadionów będą specjalne strefy kibiców, gdzie serwowany będzie alkohol. (Fot. KARIM JAAFAR/AFP via Getty Images)

Przy okazji potwierdzono utworzenie specjalnej strefy kibica o pojemności 40 tysięcy w stolicy kraju Dausze. W nich fani będą mogli pić alkohol, który będzie serwowany tam od godziny 18:30 do 1:00 w nocy każdego dnia 29-dniowego turnieju, który rozpocznie się 20 listopada.

Cudzoziemcy mogą napić się alkoholu w kilkudziesięciu licencjonowanych hotelach i klubach, gdzie kufel piwa może kosztować nawet 18-25 dolarów.

Katar jest najmniejszym państwem, które kiedykolwiek zorganizowało najważniejszą imprezę piłkarską na świecie. Jego powierzchnia wynosi zaledwie 11,6 tys. kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców nie przekracza tam trzech milionów.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać cały świat w Katarze, na Bliskim Wschodzie i w świecie kultury arabskiej. Dla wielu jest to pierwsza okazja, aby zobaczyć i zwiedzić nasz piękny region" - podsumował Al Khater.

Mecz otwarcia turnieju został przełożony z 21 na 20 listopada, aby gospodarz mógł uroczyście zainaugurować mistrzostwa świata w meczu z Ekwadorem. Finał turnieju zaplanowany jest na 18 grudnia.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement