Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

WORLD CUP 2022: Record sales of Denmark national team jerseys

WORLD CUP 2022: Record sales of Denmark national team jerseys
Piłkarze reprezentacji Danii. (Fot. Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)
The jerseys unveiled Monday, in which Denmark's soccer players will play during the World Cup in Qatar, have proved so desirable to fans that the manufacturer cannot keep up with their production.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Sprzedaż w porównaniu do tych na ubiegłoroczne mistrzostwa Europy w ciągu zaledwie doby wzrosła 10-krotnie.

Koszulki są w trzech kolorach - czerwonym, białym i po raz pierwszy w historii czarnym. Te ostatnie będą używane przez zespół Kaspera Hjulmanda już dzisiaj w meczu Ligi Narodów z Chorwacją w Zagrzebiu, a czerwone w niedzielę w Kopenhadze z Francją.

Zdaniem kanału telewizji TV2 jest to najszybciej sprzedawana koszulka reprezentacji w jej historii, a powodem może być ubiegłoroczne "magiczne lato", kiedy Dania doszła do półfinału ME, przegrywając z Anglią w Londynie 1:2.

Nowe koszulki są, jak podkreśliła federacja piłkarska DBU, historyczne i mają elementy sprzed 30 lat, m.in. charakterystyczne paski na ramionach. Mają przypominać rok 1992, kiedy Dania przyjechała bez treningów i zgrupowania na ME rozgrywane wtedy w Szwecji jako zespół rezerwowy w miejsce ogarniętej wojną Jugosławii i wygrała turniej.

"To nasz ukłon w stronę piłkarzy tamtej niesłychanej drużyny, która osiągnęła największy sukces w historii naszej piłki nożnej oraz tych, którzy wywalczyli miejsce w finale tegorocznych MŚ" - zaznaczyła DBU.

Koszulki kosztują 80 euro.

Czytaj więcej:

MŚ 2022: Lewandowski symbolicznym kapitanem Ukrainy

MŚ 2022: Kapitanowie drużyn na mundialu chcą nosić tęczowe opaski

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement