Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

London Underground will not run through night on New Year’s Eve due to Covid

London Underground will not run through night on New Year’s Eve due to Covid
W tym roku biesiadnicy nie będą mogli wrócić do domu metrem. Za to będą na nich czekały nocne autobusy. (Fot. Getty Images)
The London Underground will not run throughout the night on New Year’s Eve because of the Covid pandemic, it was revealed today.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Usługi metra są zwykle bezpłatne w sylwestrową noc, aby pomóc biesiadnikom bezpiecznie wrócić do domu z centrum Londynu.

Jednak Transport for London (TfL) poinformował, że w tym roku usługa nie będzie dostępna, a do dyspozycji londyńczyków będą jedynie nocne autobusy. Po północy nie będzie też żadnych połączeń London Overground.

Zamknięcie metra ma na celu zniechęcenie ludzi do gromadzenia się do późnych godzin nocnych w centrum Londynu, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19. W ostatnich dniach pojawiły się obawy, że brytyjska stolica może zostać objęta 3. poziomem koronawirusowych restrykcji, co ma związek ze wzrostem infekcji wirusa w mieście.

Warto zaznaczyć, że władze Londynu już we wrześniu podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznego, sylwestrowego pokazu sztucznych ogni nad Tamizą.

"Będziemy działać normalnie od czwartku wieczorem do piątku rano. Ostatnie pociągi z centrum Londynu będą kursować między godz. 00:30 a 1:00, czyli tak samo jak w zwykły czwartkowy wieczór" - poinformował szef londyńskiego metra, Andy Lord.

Komisarz TfL Andy Byford ujawnił z kolei, że liczba pasażerów w metrze wzrosła w zeszłą sobotę po zniesieniu drugiej krajowej blokady 2 grudnia. Liczba podróżnych była o 110 proc. wyższa niż w poprzednią sobotę, podczas gdy w miniony piątek było o 50 proc. więcej pasażerów metra niż tydzień wcześniej.

Więcej informacji na temat kursowania środków komunikacji publicznej w Londynie w okresie świątecznym należy szukać na stronie Transport for London.

Czytaj więcej:

Eksperci: "Trzeba zamknąć część metra w Londynie, aby zapobiec Covid-19"

Londyn: W tym roku powitanie Nowego Roku bez pokazu fajerwerków

Londyńskie metro ma nowy tunel

Londyn: Niepewna przyszłość sylwestrowego pokazu fajerwerków

Londyn: Nowa stacja metra Nine Elms jest "bliska ukończenia"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement