Menu

dcgfb

dcgfb
Msza transmitowana była online. (Fot. YouTube/Andrzej Fryzicki)
dfgv
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na  nagraniu wideo widać, jak wikary parafii Chrystusa Króla podchodzi do mikrofonu i informuje zgromadzonych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję. Wikary prosi również policjantów o wyjaśnienie, dlaczego przerywają nabożeństwo pomimo przestrzegania zasad, które obowiązują w Wielkiej Brytanii w miejscach kultu. Policjant podchodzi do ambony i wyjaśnia, że w związku ze złamaniem zaleceń lockdownu, parafianie muszą opuścić kościół, a jeśli tego nie zrobią, zostanie na każdego, kto zostanie w kościele, nałożona kara grzywny w wysokości 200 funtów.

Następnie widać jak wikary - ks. Aleksander Dasik - tłumaczy coś proboszczowi parafii ks. prałatowi Władysławowi Wyszowadzkiemu, po czym proboszcz informuje wiernych, żeby opuścili kościół.

Księża rozmawiają również między sobą o tym, że będą składać zażalenie na decyzję patrolu policji. 

Na stronie internetowej parafii Chrystusa Króla ukazało się oświadczenie dotyczące sprawy najścia przez funkcjonariuszy brytyjskiej policji, w którym czytamy m.in.: "Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane". 

Parafia w swoim oświadczeniu proponuje wiernym składanie skarg na bezprawne działania policji załączając przy tym link, pod którym każdy może to zrobić.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement