Menu

What are the hottest Tube lines in London to avoid during the heatwave?

What are the hottest Tube lines in London to avoid during the heatwave?
W metrze panuje prawdziwy skwar, a w takich warunkach w maseczkach jest naprawdę ciężko oddychać... (Fot. Getty Images)
The hot weather looks set to continue into the summer, with the heatwave warming up London – and the high temperatures set to continue in the coming days. Mask-wearing is still mandatory, so if you’re enjoying a day out in the city or just commuting to work, the Tube is going to feel extra sweaty.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Bardzo ciepła i słoneczna aura utrzyma się w Wielkiej Brytanii co najmniej do środy, a meterolorodzy prognozują, że słupki rtęci poszybują wówczas nawet do 29 stopni.

Jeszcze bardziej tropikalny klimat będzie panował w londyńskim metrze. Dlatego w gorące dni należy przede wszystkim unikać podróżowania liniami Central i Bakerloo. Firma termowizyjna Flier oszacowała, że w wagonach tych linii temperatura podczas upałów może wzrosnąć odpowiednio do 40 i 42 stopni Celsjusza. 

Dlaczego w pociągach linii Central jest tak gorąco? Po pierwsze, jest to jedna z najstarszych linii w Londynie i została otwarta jako The Central Railway w 1900 r.; pierwsze rozbudowy przeprowadzono w latach 20. i 40. XX wieku.

Poza tym, znajduje się co najmniej 20 metrów pod ziemią i musi pokonać dwa tunele, aby dotrzeć do każdej stacji. Ta kompaktowa przestrzeń i brak wentylacji oznaczają, że ​​wytwarzane ciepło nie jest w stanie się rozproszyć.

Stara konstrukcja tuneli utrudnia stworzenie wystarczającej dodatkowej wentylacji, aby uzyskać zamierzony efekt - podaje Metro.co.uk.

Obecnie mniej niż połowa sieci metra, bo tylko linie Circle, Hammersmith & City, District i Metropolitan, jest obsługiwana przez klimatyzowane pociągi. Klimatyzację mają też wagony TfL Rail, Northern City, London Overground, Thameslink i tramwaje. Z kolei na liniach Victoria i Jubilee jest wzmocniona wentylacja.

W planach jest też wyposażenie w systemy chłodzące pociągów na liniach Piccadilly, Bakerloo, Central oraz Waterloo i City, ale zanim to się stanie, trzeba poczekać co najmniej dziesięć lat.

Czytaj więcej:

Londyn: Nowa mapa metra z klimatyzacją

Londyn: Stacja metra, która nigdy nie powstała

Londyn: Pierwsze nowe stacje metra w tym stuleciu będą otwarte we wrześniu

Londyn: Prace remontowe na liniach District i Circle. Będą utrudnienia

Londyn: Gwałtownie rośnie liczba pasażerów metra i autobusów

W UK może dzisiaj paść tegoroczny rekord ciepła

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement