Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rogue landlord of 22 bedroom Kensington property so damp mushrooms grew on walls is fined £500,000

Rogue landlord of 22 bedroom Kensington property so damp mushrooms grew on walls is fined £500,000
Właściciel nieruchomości w centrum Londynu otrzymał "rekordową grzywnę" za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)
A rogue landlord who left tenants living opposite Hyde Park in damp-ridden conditions and cooking their food on camping stoves has been fined nearly half a million pounds.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

31-letni Mohamed Ali Rasool został pozwany do sądu po tym, jak w wielorodzinnym budynku z 22 sypialniami przy Hyde Park Gate stwierdzono obecność grzybów i pleśni, a także szereg nieprawidłowości w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Kontrolerzy z Kensington and Chelsea Council ustalili, że w nieruchomości, która zlokalizowana jest tuż przy Hyde Parku i w pobliżu Royal Albert Hall, panowały dramatyczne warunki.

Okna z pojedynczymi szybami miały spróchniałe ramy, drzwi ewakuacyjne były zniszczone i niesprawne, gniazdka elektryczne były poluzowane i przepalone, a niektóre czujniki przeciwpożarowe były zasłonięte. Urzędnicy podkreślili, że wilgoć w części nieruchomości była tak wielka, że na ścianach na wyższych piętrach rozwijały się grzyby i pleśń.

W niektórych mieszkaniach lokatorzy gotowali posiłki na kuchenkach turystycznych z powodu braku odpowiedniego zaplecza kuchennego.

Rasool i jego firma zarządzająca nieruchomościami, Blackstone Properties Management Limited, zostali uznani winnymi po tym, jak nie podjęli żadnych działań zmierzających do poprawy warunków panujących w budynku.

W sądzie rejonowym dla dzielnicy Westminster w dniu 1 listopada, Rasool i Blackstone zostali ukarani grzywną w wysokości 240 000 GBP w związku z zaistniałymi nieprawidłowościami. Właściciel, który nie posiadał licencji uprawniającej do zarządzania nieruchomościami, odmówił stawienia się na rozprawie, więc został ukarany bez obecności w sądzie.

Grzywna, którą nałożył na landlorda sąd, jest prawdopodobnie najwyższą karą finansową z orzeczonych dotychczas w tego typu sprawach. (Fot. Getty Images)

Już w styczniu 2022 r. otrzymał on zakaz wynajmowania nieruchomości po wniesieniu przeciwko niemu pozwu przez Camden Council, w związku z zarzutem niewłaściwego administrowania innymi nieruchomościami o podobnym stanie technicznym.

W maju ubiegłego roku Rasoolowi nakazano zapłacić 95 000 GBP za naruszenia bezpieczeństwa i zarządzanie nieruchomościami bez stosownej licencji, a on i trzy powiązane z nim firmy ponownie znalazły się na ławie oskarżonych w czerwcu w sprawie, która ostatecznie zakończyła się nałożeniem grzywny w wysokości ponad 78 000 GBP.

Przedstawiciele Kensington and Chelsea Council poinformowali, że ta najnowsza grzywna nałożona na Rasoola jest prawdopodobnie najwyższą z dotychczas orzeczonych kar w tego typu sprawach.

Czytaj więcej:

Miażdżący raport na temat landlordów w UK. "Rynek warty miliardy, a warunki mieszkalne - kiepskie"

Nad rynkiem wynajmu w UK "zbierają się burzowe chmury". Landlordowie rozważają sprzedaż domów

Jak ochronić się przed oszustwami związanymi z wynajmem nieruchomości w UK?

Landlord z Wembley z zakazem wynajmowania. Umieścił w domu 40 osób

Kryzys na rynku najmu w UK. Na 1 dom przypada już 25 chętnych

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement