Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londoners can get their Covid vaccine on a double-decker bus

Londoners can get their Covid vaccine on a double-decker bus
Autobus, na pokładzie którego są lekarze i wolontariusze, kursuje już po gminie Redbridge. (Fot. Twitter/@RedbridgeLive)
Londoners will be able to get their coronavirus vaccine on a bus as part of a new drive to boost the jab rollout across the capital. The double-decker, staffed by medics and volunteers, will tour Ilford, where it will offer first and second doses to residents throughout the borough of Redbridge.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Autobus, na pokładzie którego są lekarze i wolontariusze, kursuje już po gminie Redbridge w północno-wschodniej części miasta, oferując mieszkańcom pierwszą i drugą dawkę preparatu na koronawirusa.

Pojazd będzie zatrzymywał się m.in. w pobliżu lokalnych meczetów, aby zachęcić więcej osób ze społeczności muzułmańskiej do przyjęcia szczepionki; zaoferuje także sesje o zmierzchu, by ułatwić przestrzeganie ramadanu.

Usługa została uruchomiona we wtorek wieczorem przy meczecie na Balfour Road. Dzisiaj autobus ruszy w okolice muzułmańskiej świątyni przy Belgrave Road, a w sobotę - do Newbury Park.

Żeby zapisać się na szczepienie należy w godzinach od 8:00 do 20:00 zadzwonić pod numer 0 800 0385 929, a więcej informacji znajduje się na stronie redbridge.gov.uk.

Współpracujemy z lokalnymi organizacjami, by autobusy znalazły się we właściwych miejscach i we właściwym czasie. Chcemy, żeby jak najwięcej osób miało łatwy dostęp do szczepionek" - poinformował Gladys Xavier, dyrektor ds. zdrowia publicznego gminy Redbridge.

"Oprócz odwiedzania lokalnych meczetów w czasie ramadanu, autobus będzie jeździł też po różnych miejscach w gminie" - dodał urzędnik.

Podobne mobilne jednostki szczepień zostały rozmieszczone w całym kraju, w tym w: Nottingham, Bolton, Swindon i Norfolk. 

Brytyjski rząd poinformował wczoraj, że już ponad jedna czwarta dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymała obie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Do poniedziałku włącznie liczba podanych w kraju szczepionek wyniosła 40,04 mln, z czego ponad 33,8 mln to pierwsze dawki, a 13,2 mln - drugie.

Czytaj więcej:

Indyjski wariant koronawirusa "wchodzi do gry" w Europie

Ekspert o masowych szczepieniach w Polsce: Jest nadzieja, że wrócimy do normalnego życia

UK: W maju bez kwarantanny do 30 krajów?

W UK ruszają dzisiaj szczepienia dla osób 42 plus

W UK już ponad jedna czwarta dorosłych zaszczepiona dwiema dawkami

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement