Menu

London faces local lockdown after being placed on coronavirus watchlist

London faces local lockdown after being placed on coronavirus watchlist
Czy Londyn znowu zamieni się miasto duchów? (Fot. Getty Images)
London has been placed on the government’s coronavirus local lockdown watchlist. It means stricter restrictions could be imposed in the capital if cases continue to rise.
Advertisement
News available in Polish

Rada Londyńska - ponadpartyjna organizacja, która reprezentuje 32 rady dzielnic Londynu i City of London - oświadczyła dzisiaj, że to "ostrzeżenie dla mieszkańców". Zapewniła przy tym, że "na tym etapie" nie będzie żadnych nowych restrykcji.

Burmistrz brytyjskiej stolicy, Sadiq Khan, ostrzegał wcześniej, że w mieście mogą być potrzebne "dodatkowe środki", które wykraczają poza nowe ograniczenia krajowe nałożone przez Borisa Johnsona.

"Rozważymy niektóre ze środków, które zostały już wprowadzone w innych częściach Wielkiej Brytanii. Stanowczo jestem zdania, że nie powinniśmy czekać z podjęciem działań, aż ten wirus ponownie wymknie się spod kontroli, jak to miało miejsce sześć miesięcy temu" - podkreślił w minionym tygodniu Khan.

Miliony ludzi w całym kraju już teraz podlegają lokalnym restrykcjom, w tym zakazowi spotykania się z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego - zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.

Z kolei od wczoraj w całej Anglii obowiązują nowe ograniczenia. Powróciło m.in. zalecenie, aby w miarę możliwości pracować z domu. Poza tym, wszystkie puby, bary i restauracje muszą być zamykane o godz. 22:00.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii odnotowano 6 634 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa liczba od początku epidemii. Rekord padł także w Anglii, gdzie wykryto 5 632 przypadków Covid-19. Wcześniej tylko trzy razy zdarzyło się, by było ich więcej niż 5 000.

Czytaj więcej:

Lockdown w Birmingham. Od wtorku zakaz spotkań

Anglia: Jeśli "zasada sześciu" nie zadziała, pojawią się surowsze restrykcje

Burmistrz Londynu: Prawdopodobnie konieczne będą kolejne ograniczenia

Matt Hancock: UK jest w punkcie krytycznym epidemii

Anglia: Od czwartku puby i restauracje będą zamykane o 22:00

Władze Londynu apelują o nowe restrykcje

Johnson: Dyscyplina i determinacja pozwolą nam pokonać epidemię

Czy londyńczycy posłuchali apelów, aby pracować z domów?

Dzienny rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement