Menu

London Underground: Your Oyster card will fine you if you travel across London too slowly

London Underground: Your Oyster card will fine you if you travel across London too slowly
Specjalny system ma za zadanie wyłapywać osoby, które wykorzystują transport miejski do czegoś więcej niż podróżowania. (Fot. Getty Images)
Oystercards are programmed now to fine us if we exceed the maximum time Transport for London (TfL) thinks the journey should take.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Portal MyLondon.news jako przykład podaje trasę z Barking na Ealing Broadway. Można pokonać ją za pośrednictwem District line, ale niektórzy mogą np. skorzystać z pociągów National Rail na Fenchurch Street lub dokonać przesiadki na Mile End. Możliwości jest dużo więcej.

Ktoś mógłby dla przykładu wyjechać z Barking, zatrzymać się na kawę na Fenchurch Street, wrócić do metra i spędzić trochę czasu na Embankment, wysiąść na Earl's Court, spędzić trochę czasu na peronie na Stamford Brook i dopiero po trzech godzinach dotrzeć na Ealing Broadway.

Jak wynika z danych TfL, takie sytuacje nie należą do rzadkości. O ile zachowanie takie samo w sobie nie wydaje się szkodliwe, o tyle doprowadza ono - w większej skali - do zatłoczenia londyńskiego metra i mniejszej wydajności transportu. Z tego powodu wprowadzono specjalne zabezpieczenie, z którego niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Użytkownicy kart Oyster mają konkretny przedział czasowy na pokonanie danej trasy. W przypadku połączenia Barking z Ealing Brodaway, które obejmuje przejazd przez aż 5 stref, TfL szacuje, że maksymalna podróż nie powinna przekroczyć godziny i 50 minut w dni poszednie, 2 godziny i 5 minut w soboty oraz 2 godziny i 15 minut w niedziele.

Osoby, które przekroczą maksymalny czas spędzony na odbywaniu podróży, otrzymają karę. W przypadku wspomnianej wyżej trasy wyniesie ona 17,80 funtów.

Oczywiście wciąż może się zdarzyć, że podróż zajmie nam więcej czasu z powodu czynników losowych i niezależnych od nas samych. MyLondon.news przypomina, że jeśli otrzymaliśmy karę i się z nią nie zgadzamy, należy skontaktować się infolinią TfL. W większości przypadków otrzymamy zwrot pieniędzy.

Czytaj więcej:

Nowojorskie metro było celem ataku hakerów

Pasażer chciał włamać się do kokpitu. Samolot awaryjnie lądował

Londyn: Których linii metra unikać podczas upałów?

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement