Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

London Marathon: Mo Farah will not start

London Marathon: Mo Farah will not start
Być może profesjonalna kariera Mo Faraha dobiega końca. (Fot. Getty Images)
Contrary to earlier announcements, Olympic Games and World Championships long-distance runner Mo Farah will not run the London Marathon on October 2 after a three-year hiatus, as he announced in June.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Powodem - jak potwierdził oficjalnie Farah - jest kontuzja stawu biodrowego, której 39-letni Brytyjczyk urodzony w Somalii nie zdołał wyleczyć.

"Trenowałem naprawdę ciężko w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wróciłem do dobrej formy, dobrze się czułem. Jednak w ciągu ostatnich 10 dni ponownie odczuwałem ból i ucisk w prawym biodrze. Przeszedłem rozległą fizjoterapię, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby pobiec w Londynie, ale się nie udało" - napisał Farah w oświadczeniu.

To kolejny znany zawodnik, który z powodu kontuzji nie stanie na starcie. Kilka dni temu Kenijka, rekordzistka świata kobiet i dwukrotna triumfatorka London Marathon Brigid Kosgei wycofała się z powodu bolesnej kontuzji ścięgna podkolanowego.

Farah jest mistrzem olimpijskim na 5 000 i 10 000 m z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Ponadto ma w dorobku po trzy złote medale mistrzostw świata na obu dystansach.

Ostatnio jednak nie ukrywa, że być może jego profesjonalna kariera dobiega końca. Brytyjczyk nie zakwalifikował się na ubiegłoroczne igrzyska w Tokio, nie wystąpił także w tegorocznych mistrzostwach świata w Eugene.

Czytaj więcej:

Maraton w Londynie: Mo Farah na królewskim dystansie po trzyletniej przerwie

Maraton w Londynie: W 2023 roku dla startujących trzy opcje płci

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 30.11.2022
  GBP 5.4151 złEUR 4.6684 złUSD 4.5066 złCHF 4.7421 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement