Menu

Lincolnshire farm will pay you £30 an hour to pick broccoli

Lincolnshire farm will pay you £30 an hour to pick broccoli
Brytyjscy rolnicy są zdesperowani, aby znaleźć chętnych do pracy. Z tego powodu oferują m.in. wysokie stawki godzinowe. (Fot. Getty Images)
People are being offered £30 an hour to pick broccoli at a Lincolnshire farm as part of a major recruitment drive.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wynagrodzenie oferowane przez firmę TH Clements and Son w Benington (hr. Lincolnshire) oznacza, że ​​pracownicy będą otrzymywali £240 dziennie, czyli równowartość £62 tys. rocznie.

Firma oferuje również miejsca pracy przy zbiorze kapusty. Jak donosi portal Hull Live, stawki są podobne i również wynoszą £30 dziennie.

Przedsiębiorstwo przekazało, że praca dostępna jest przez cały rok, a firma dostarcza swoją żwyność do wszystkich głównych supermarketów w Wielkiej Brytanii.

"Szukamy pracowników do zbioru brokułów. Oferujemy doskonałe stawki z możliwością zarobienia do 30 funtów za godzinę przez cały rok" - przekazano w ogłoszeniu.

Jak informują media, tylko w tym tygodniu aż 75 proc. pracodawców poszukujących pracowników przez internet podjęło decyzję o podniesieniu stawek.

"Brexit ma na to duży wpływ. Ludzie, którzy do tej pory mogli swobodnie podróżować po Europie, obecnie nie mają takiej możliwości" - przekazał Robert Newbery, szef National Farmers’ Union.
 

Czytaj więcej:

Rolnicy w UK "biją się" o pracowników. Oferują nawet £20 za godzinę

Rośnie liczba ogłoszeń o pracę w UK. Szczególnie poszukiwani fotografowie, rolnicy i tynkarze

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement