Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kownacki is one of Fortuna's players with coronavirus

Kownacki is one of Fortuna's players with coronavirus
Kownacki czuje się dobrze i jest poddany izolacji. (Fot. Getty Images)
Dawid Kownacki and Nana Ampomah are infected with the coronavirus - reported the newspaper 'Rheinische Post'. Earlier, the information about two cases of the disease was provided by their club - Fortuna Duesseldorf, but the names were not disclosed in the announcement.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Testy zostały przeprowadzone w piątek i dwa z nich dały pozytywny wynik. Obaj piłkarze grali w wieczornym sparingu z TSV Meerbusch (5:0) i uczestniczyli w treningach całego zespołu. To dlatego cała drużyna została skierowana na domową kwarantannę.

Kownacki - jak podaje "Rheinische Post" - przechodzi chorobę bezobjawowo, czuje się dobrze i jest poddany izolacji. Polski napastnik został sprowadzony do Fortuny jako najdroższy zawodnik w historii klubu. Trafił do Niemiec z Sampdorii Genua, ale na razie nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Na razie przygotowania do sezonu zostały wstrzymane, a władze klubu czekają na kolejne wytyczne z ministerstwa zdrowia.

Ekipa z Duesseldorfu nie zdołała utrzymać się w Bundeslidze, a Kownacki nie strzelił w sezonie ani jednego gola. Przeszkodziła mu w tym także poważna kontuzja kolana, przez którą w lutym przeszedł operację i musiał długo pauzować.

W kadrze niemieckiego zespołu jest jeszcze dwóch Polaków - Adam Bodzek i Jakub Piotrowski.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 08.12.2021
  GBP 5.3909 złEUR 4.5941 złUSD 4.0710 złCHF 4.4049 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement