Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

La Liga: Lewandowski transfer case slows down

La Liga: Lewandowski transfer case slows down
Przyszłość klubowa Roberta Lewandowskiego wciąż niejasna. (Fot. PressFocus/MB Media/Getty Images)
Media in Spain noted yesterday that the transfer case of Polish striker Robert Lewandowski to FC Barcelona is slowing down with, among other things, Munich Bayern taking steps to keep the player at the German club.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Według dziennika "AS" w sprawie ewentualnego przejścia kapitana biało-czerwonych nastąpiła stagnacja. Gazeta wskazuje, że aby zatrzymać Lewandowskiego, Bayern wysłał nawet swoich wysłanników na Majorkę, gdzie piłkarz od kilku dni wypoczywa z rodziną.

"Przyszłość polskiego napastnika wydaje się niejasna", napisał we wczorajszym wydaniu sportowy dziennik z Madrytu, podkreślając, że jedyne co aktualnie próbuje robić dyrekcja Bayernu, to "zamknąć drzwi" Lewandowskiemu przed nosem.

"W Monachium są świadomi, że w krótkim czasie nie uda im się znaleźć piłkarza, który zapewni im taką liczbę bramek w sezonie jak polska gwiazda, albo kogoś, kto nawet zbliżyłby się do tej cyfry. Pomimo tego, że jasno wyraził on swą chęć do odejścia, Bayern chce mu zamknąć drzwi" - napisał "AS".

Tymczasem wydawane w Katalonii "Sport" i "Mundo Deportivo" zauważają, że Lewandowski znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain, a francuski gigant rozważa sprowadzenie go do swojej drużyny.

Odnotowują też ostatnie deklaracje osób z otoczenia piłkarza, zgodnie z którymi jedyną możliwą opcją po ewentualnym opuszczeniu Monachium byłaby dla "Lewego" Barcelona.

"Mundo Deportivo" twierdzi, że stolica Katalonii jest "oczekiwanym kierunkiem przez samego Lewandowskiego", a i sam trener FC Barcelona Xavi Hernandez czeka na polskiego napastnika.

"Xavi Hernandez chciałby go mieć u siebie przed podróżą do USA, która rozpoczyna się 16 lipca" - poinformował barceloński dziennik sportowy.

Tymczasem katalońska rozgłośnia RAC1 twierdzi, że główną przeszkodą w transferze Lewandowskiego są nowe przepisy hiszpańskiej ligi o tzw. fair play finansowym. Z ironią twierdzi, że powinny one nazywać się "prawem przeciwko FC Barcelona".

Czytaj więcej:

Władze Bayernu: "Lewandowski musi wypełnić kontrakt"

Lewandowski cały czas wielkim celem transferowym Barcelony

Hiszpańskie media: Barcelona tworzy warunki do zakupu Lewandowskiego

Media: Xavi domaga się od władz Barcy szybkiego pozyskania Lewandowskiego i Kounde

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement