Menu

Andre Villas-Boas: Marseille suspend boss who offered resignation over 'sporting policy'

Andre Villas-Boas: Marseille suspend boss who offered resignation over 'sporting policy'
Relacje trenera z władzami klubu najwyraźniej nie były najlepsze. Co dalej?... (Fot. Getty Images)
Marseille have suspended manager Andre Villas-Boas after he offered his resignation because he disagreed with the club's 'sporting policy'. He highlighted the arrival of midfielder Olivier Ntcham from Celtic on transfer deadline day - a player that was 'never on his list.'
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Villas-Boas przyznał wczoraj na konferencji prasowej, że nie zgadza się z decyzjami sportowymi klubu.

"Okienko transferowe zakończyło się pozyskaniem nowego piłkarza. Decyzja ta nie została podjęta przeze mnie. Dowiedziałem się o niej rano z mediów" - poinformował portugalski szkoleniowiec.

W poniedziałek Olympique wypożyczył z Celticu Oliviera Ntchama. "On nie był na naszej liście" - dodał.

Kontrakt Villasa-Boasa wygasa z końcem obecnego sezonu. Odpowiedzią na złożoną rezygnację było oświadczenie klubu, w którym jego władze stwierdzają, że komentarze szkoleniowca wygłoszone na wtorkowej konferencji były "nie do zaakceptowania" i w związku z tym jest on zawieszony.

Początek roku nie jest dobry dla zespołu z Marsylii. Przegrał cztery ostatnie mecze, w tym trzy ligowe. W tabeli spadł poza strefę gwarantującą występy w europejskich pucharach.

Niezadowoleni z postawy drużyny fani Olympique wdarli się w sobotę na teren ośrodka treningowego. Rzucali racami, od których miało się zapalić drzewo, obrażali zawodników i szefa klubu. Według policji, która musiała interweniować, w akcji wzięło udział ok. 300 osób. 25 najbardziej agresywnych zatrzymano. Z tego powodu przełożono zaplanowany na ten dzień mecz z Rennes.

27-letni Milik trafił do OM niespełna dwa tygodnie temu. 56-krotny reprezentant Polski, który został wypożyczony na półtora roku z Napoli (z opcją wykupu), zdążył już zadebiutować w nowym zespole; zagrał 23 stycznia ostatnie pół godziny w przegranym 1:3 spotkaniu z AS Monaco.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Arkadiusz Milik piłkarzem Olympique Marsylia

Liga francuska: Debiut Milika, porażka Olympique Marsylia

"Jesteście do d...". Fani zespołu Milika zaatakowali klubowy ośrodek

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement