Menu

Lewis Hamilton contract delay explained as Mercedes have February deadline to agree deal

Lewis Hamilton contract delay explained as Mercedes have February deadline to agree deal
Powodem wstrzymania podpisania z 35-letnim kierowcą nowego kontraktu są jego zbyt wygórowane żądania finansowe? (Fot. Getty Images)
Seven-time Formula One world champion Lewis Hamilton remains without a confirmed seat at Mercedes for 2021, with the German manufacturer yet to announce that they have tied down their star man to a new deal. The 35-year-old's current contract is set to expire before the beginning of the new season.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak ujawniają brytyjskie media, powodem wstrzymania podpisania z 35-letnim kierowcą nowego kontraktu są jego zbyt wygórowane żądania finansowe. Przedstawiciele Hamiltona zaproponowali minimum dwuletni kontrakt, w sezonie miałby on zarabiać około 50 mln dolarów. To około o 25 procent więcej niż obecnie.

Jak twierdzą media, wstępna umowa z taką kwotą była już zaakceptowana przez obie strony na początku listopada. Wtedy jednak jej wysokość zakwestionował właściciel zespołu z Brackley, niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG. Jego szefowie uznali, że w dobie pandemii Covid-19 i zapowiadającego się poważnego kryzysu ekonomicznego taka kwota jest zdecydowanie za wysoka.

Rozmowy z przedstawicielami Hamiltona nadal trwają. Ich finału należy się spodziewać najpóźniej do końca lutego, przed rozpoczęciem testów w Barcelonie.

Drugi kierowca Mercedesa Fin Valtteri Bottas swój kontrakt przedłużył o rok na początku sierpnia 2020. Jego wysokości nie podano, choć później wicemistrz świata wiele razy podkreślał, że jest z niego zadowolony.

Sezon F1 2021 ma się rozpocząć 21 marca w Australii i zakończyć 5 grudnia w Abu Zabi.

Czytaj więcej:

Hamilton: "To był jeden z najtrudniejszych tygodni"

Hamilton, Doyle i Liverpool wyróżnieni przez brytyjskich dziennikarzy

Lewis Hamilton sportową osobistością roku w plebiscycie BBC

Roeiseland i Hamilton "Mistrzami mistrzów 2020", Lewandowski i Świątek w Top10

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement