Menu

Robert Lewandowski opens up on relationship with 'father figure'

Robert Lewandowski opens up on relationship with 'father figure'
Lewandowski: "Nie był zadowolony, widząc, że zostajesz uczniem z oceną B. Juergen chciał tylko studentów A+". (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski has described Jurgen Klopp as a “father figure” during their time at Dortmund, explaining how the Liverpool manager demands “A+ students'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Kapitan reprezentacji Polski, wybrany ostatnio najlepszym sportowcem kraju 2020 roku, z Kloppem pracował w Borussii Dortmund w latach 2010-14.

Na platformie The Players' Tribune, która umożliwia sportowcom wyrażanie swoich opinii online, Lewandowski opowiedział o niemieckim trenerze: "Był twardym, surowym nauczycielem. Takim, który wywiera na ciebie presję i robi wszystko, aby wydobyć z ciebie to, co najlepsze".

Klopp odkrył Lewandowskiego w Lechu Poznań. Po czterech latach współpracy, w 2014 roku, młody utalentowany Polak stał się jednym z najlepszych strzelców w Europie. Opuścił wówczas Zagłębie Ruhry i został zawodnikiem Bayernu Monachium. Z kolei Klopp w kolejnym roku rozpoczął pracę w Liverpoolu.

"Nie był zadowolony, widząc, że zostajesz uczniem z oceną B. Juergen chciał tylko studentów A+. I nie chciał tego dla siebie, lecz dla ciebie" - dodał Lewandowski.

W Bayernie 32-letni napastnik zrobił kolejny krok naprzód, dzięki czemu dziś jest niesamowitym łowcą bramek. Po 15 kolejkach ligi niemieckiej w tym sezonie ma w dorobku już 20 goli.

"Sama gra dla Bayernu jest prawdziwą nauką, ponieważ wymagania są tu tak wysokie, a klub jest tak profesjonalny, że musisz podnosić swój poziom" - podkreślił Lewandowski.

Czytaj więcej:

Klopp trenerem reprezentacji Niemiec? "W przyszłości jak najbardziej"

Liga angielska: Klopp zmienił zdanie na temat VAR

Plebiscyt FIFA: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem 2020 roku!

Robert Lewandowski bohaterem hitu Bundesligi

Lewandowski triumfatorem plebiscytu Globe Soccer Awards na Piłkarza Roku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement