Leicester 2-0 Crystal Palace: 100-goal Vardy "a privilege to work with"

Vardy (po lewej) pokazał na co go stać! (Fot. Getty Images)
Leicester boss Brendan Rodgers said it is 'a privilege' to work with Jamie Vardy after the striker's 'phenomenal achievement' of reaching 100 Premier League goals in the win over Crystal Palace. Vardy took his top-flight tally to 101 with a second-half double to give City their first win since the restart and boost their hopes of achieving a top-four Premier League finish.

33-letni Vardy trafił do siatki w 77. minucie oraz w doliczonym czasie gry. Pierwsze z tych trafień było setnym golem doświadczonego napastnika w Premier League.

Oprócz niego bramkę dla gospodarzy zdobył na początku drugiej połowy Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho.

W obecnym sezonie strzelił już 21 goli, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców. Sobotnie trafienia były jego pierwszymi po przerwie spowodowanej koronawirusem.

Piłkarze Leicester City utrzymali trzecie miejsce w tabeli, mają 58 punktów i coraz realniejszą szansę występów w Lidze Mistrzów.

Verdy jest 29. piłkarzem, który zdobył co najmniej sto bramek w najwyższej klasie rozgrywek w Anglii. (Fot. Getty Images)

Trzy punkty do tej drużyny traci również walczący o przepustkę do Champions League Manchester United. Tym razem "Czerwone Diabły" wygrały u siebie 5:2 z przedostatnim w tabeli AFC Bournemouth, którego rezerwowym bramkarzem był - tak jak we wcześniejszych meczach sezonu - były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc.

Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazali się Mason Greenwood i Bruno Fernandes, bohaterowie niedawnego meczu z Brightonem (3:0). Tym razem pierwszy z nich zdobył dwie bramki, a Portugalczyk - jedną i zaliczył dwie asysty.

Dla zespołu United to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo, w tym czasie zdobył 11 goli.

Mistrzostwo Anglii już wcześniej zapewnił sobie - po raz pierwszy od 30 lat - Liverpool (86 pkt), który wyprzedza o 20 punktów poprzedniego mistrza, Manchester City.

Dzisiaj "The Reds" zagrają u siebie z walczącą o utrzymanie drużyną Aston Villa, a "The Citizens" na wyjeździe z Southampton FC Jana Bednarka.