Menu

Labour promises free dental check-ups for all

Labour promises free dental check-ups for all
Eksperci szacują, że nawet co 5. mieszkaniec UK unika dentysty z uwagi na wysokie ceny usług stomatologicznych. (Fot. Getty Images)
A Labour government will offer free dental check-ups for everyone in England, shadow health secretary Jonathan Ashworth has said.
Advertisement
News available in Polish

Partia Pracy zaprezentowała plany ograniczenia opłat za usługi stomatologiczne, w tym zapewnienie możliwości wykonania darmowego przeglądu. 

Wizyta kontrolna u dentysty byłaby fundowana z budżetu państwa, a jej celem byłoby nie tylko poprawienie uzębienia Brytyjczyków, ale również zwiększenie wykrywalności raka jamy ustnej.

Lider laburzystów Jeremy Corbyn przekazał, że nowa polityka, która według szacunków British Dental Association będzie kosztować 450 milionów funtów rocznie, jest częścią planów partii zmierzających do zapewnienia wszystkich usług dentystycznych za darmo. 

Jeremy Corbyn liczy na wygraną swojej partii w zbliżających się wyborach. (Fot. Getty Images)

Według zespołu ekspertów z Partii Pracy, obecnie co 5. mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie korzysta z usług dentysty, bo nie ma na to pieniędzy. Wielu z nich obciąża tym samym NHS, kiedy udaje się na pogotowie w wyniku nagłego bólu zęba. Szacuje się, że co roku nawet 135 tys. osób kontaktuje się z A&E w tej sprawie.

Czytaj więcej:

Johnson i Corbyn rozpoczęli kampanię wyborczą

Sondaż: Torysi mają 8 pkt proc. przewagi nad laburzystami

Nacjonalizacja usług internetowych w UK? "Prywatne firmy hamują rozwój"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement