Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Queen seen using walking stick for first time in 20 years

Queen seen using walking stick for first time in 20 years
Czy Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem...? (Fot. Arthur Edwards - WPA Pool/Getty Images)
The Queen has been seen using a walking stick for support for the first time as she attended a service at Westminster Abbey. The monarch, 95, was pictured using a walking aid at a service marking the centenary of the Royal British Legion on Tuesday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Elżbieta II używała laski już w 2003 i 2004 r., ale wtedy było to spowodowane przebytą operacją usunięcia chrząstki w prawym kolanie i po zakończeniu rekonwalescencji już z niej nie korzystała.

Wczoraj 95-letnia monarchini po wyjściu z limuzyny przed Opactwem Westminsterskim wspomagała się laską i tak samo było, gdy wracała z nabożeństwa. Ponadto, nie weszła do opactwa głównymi drzwiami od strony zachodniej, lecz bocznymi, skąd miała bliżej na swoje miejsce.

Pałac Buckingham nie odniósł się do tego faktu, ale - jak sugerują brytyjskie media - powodem była raczej wygoda królowej niż jakieś problemy zdrowotne, bo monarchini poruszała się sprawnie.

Przypominają, że to nie jedyne zmiany w ostatnich latach mające na względzie wygodę królowej - w 2016 r. udając się, aby wygłosić w parlamencie mowę tronową, użyła windy, a nie schodów, od tego samego roku nie nosi też już ciężkiej imperialnej korony, która w trakcie mowy leży na czerwono-złotej aksamitnej poduszce.

Wczoraj w Opactwie Westminsterskim Elżbieta II brała udział w nabożeństwie z okazji stulecia Royal British Legion - organizacji charytatywnej wspierającej weteranów sił zbrojnych. Towarzyszyła jej córka, księżniczka Anna.

Czytaj więcej:

Królewski ekspert: Królowa uważa zachowanie Meghan i Harry'ego za "godne ubolewania"

Książę Harry przyleci do UK w lipcu. Królowa zaprosiła go na lunch

Mimo koronawirusa, królowa będzie kontynuować pobyt na zamku Balmoral

Królowa Elżbieta II weźmie udział w szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow

Brytyjska królowa może spodziewać się sensacji, kiedy ukaże się nowa biografia rodziny

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement