Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Amazon selects Wembley Park for location of next till-free grocery store in London, and more sites a

Amazon selects Wembley Park for location of next till-free grocery store in London, and more sites a
Czy to początek ekspansji Amazona na rynku spożywczym w UK? (Fot. Amazon)
Tech giant Amazon has opened a ‘till-free’ grocery shop close to Wembley stadium, just weeks after it welcomed customers to its first London venue.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Sklepy Amazon Fresh, których cechą charakterystyczną jest brak jakichkolwiek kas i system Just Walk Out, oferują m.in. produkty spożywcze marki własnej Amazona sprzedawanej pod nazwą "by Amazon". Na półkach znajdziemy m.in. mięso, nabiał, owoce, warzywa, a także pieczywo.

Pierwszy sklep Amazon Fresh otwarto kilka tygodni temu na londyńskim Ealingu. Wczoraj ruszyła druga placówka, tym razem na terenie Wembley Park.

Oba sklepy Amazon Fresh są pierwszymi supermarketami giganta otwartymi poza USA.

Aby skorzystać z możliwości zrobienia zakupów w nowym supermarkecie, należy otworzyć aplikację Amazona i zeskanować specjalny kod QR, który umożliwi wejście do sklepu. System kamer w sklepie śledzi kupującego i wie, które produkty wziął. Po wyjściu z supermarketu, Amazon samodzielnie pobierze płatność i wyśle nam rachunek.

"Od czasu otwarcia naszego pierwszego sklepu Amazon Fresh na Ealing, od naszych klientów mogliśmy usłyszeć, jak bardzo podobają im się bezproblemowe zakupy oraz żywność z naszej nowej marki by Amazon" - przekazał Matt Birch, szef sieci Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii.

"Mamy nadzieję otworzyć kilka kolejnych sklepów w Londynie, na obszarach takich jak Ealing. Wierzymy, że to coś (sklepy Amazon Fresh - przyp.red.), co będzie z powodzeniem funkcjonować w dzielnicach mieszkalnych i w centrach miast" - dodał. 

Czytaj więcej:

Amazon otworzył dziś w UK pierwszy sklep. To "Fresh" w Londynie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement