Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Knife attack at school. "This is a terrible act of violence that shocked Poland"

Knife attack at school. "This is a terrible act of violence that shocked Poland"
18-latek ranił troje rówieśników i siebie. Dziennikarze z portalu moja-ostroleka.pl relacjonują, że w jej rejonie panuje nerwowa atmosfera, zapłakani uczniowie zostali wyprowadzeni pod nadzorem policjantów. (Fot. Google Maps/Jakub Duda)
'This is a terrible act of violence that shocked not only the local community, but the whole of Poland,' Masovian Voivode Tobiasz Bocheński wrote today on X about a knife attack on three people by a student of the District School Complex in Kadzidło near Ostroleka.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W środę podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki jeden z uczniów zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. Dwoje z nich trafiło do szpitala. Trzeciemu udzielono pomocy na miejscu. Policja zatrzymała napastnika około 500 m od szkoły. Posiadał obrażenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak usiłował popełnić samobójstwo. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustalają śledczy z Ostrołęki.

Wojewoda mazowiecki zapewnił, że żaden z uczniów, nauczycieli czy rodziców nie zostanie pozostawiony bez wsparcia psychologicznego i opieki. "Wspólnota lokalna może liczyć na każdą pomoc ze strony instytucji rządowych" – podkreślił Tobiasz Bocheński.

Dodał, że na posiedzeniu sztabu kryzysowego z udziałem władz lokalnych, służb, przedstawicieli kuratorium i nauczycieli podjęto decyzje w sprawie organizacji pomocy psychologicznej dla każdego potrzebującego.

"Wszyscy powinniśmy łączyć się myślami czy modlitwą z ofiarami i ich rodzicami. Jako społeczeństwo powinniśmy głośno sprzeciwiać się wszelkim formom agresji oraz przemocy" – podkreślił wojewoda mazowiecki. Zaznaczył, że szkoła to miejsce przyjaznego i bezpiecznego odkrywania wiedzy o świecie i każdy musi czuć się w niej bezpiecznie.

"Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wykazali się profesjonalizmem w chwili próby: nauczycielom, funkcjonariuszom policji i straży pożarnej oraz ratownikom. Dziękuję za sprawne i oddane działania starosty, wójta i urzędników, którzy od razu roztoczyli opiekę nad dziećmi i rodzicami" – podsumował Bocheński.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement