Menu

Kirkcaldy's Polish Club saved from closure

Kirkcaldy's Polish Club saved from closure
Bardzo znaczącym wsparciem działań w ratowaniu klubu były podpisy złożone pod petycją w tej sprawie. (Fot. Facebook/Polish Club Kirkcaldy)
The Polish Club in Kirkcaldy, Fife, which has been a centre of social and cultural life for almost 70 years, can continue its operations. The owner of the building withdrew from selling it.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Właścicielem budynku, zakupionego w 1953 r. ze środków zebranych przez Polaków, którzy pozostali po II wojnie światowej w Wielkiej Brytanii, jest Fundacja Stowarzyszenie Kombatantów Polskich w Londynie. Wiosną tego roku Fundacja poinformowała o zamiarze sprzedaży budynku, z czym nie zgadzały się władze Polskiego Klubu.

Polski Klub ogłosił wczoraj wieczorem, że Fundacja odstąpiła od zamiaru sprzedaży budynku. Podkreślił, że bardzo znaczącym wsparciem działań w ratowaniu klubu były podpisy złożone pod petycją w tej sprawie. Złożyło je ponad trzy tysiące osób, a akcja zbierania podpisów została zauważona przez media zarówno polskie, jak i brytyjskie.

Historię Polskiego Klubu w Kirkcaldy przedstawiła w maju na swoim portalu stacja BBC News, o zabiegach mających na celu jego ratowanie pisały także lokalne media.

Starania o utrzymanie klubu poparł m.in. Gordon Brown, premierem Wielkiej Brytanii w latach 2007-10, który od 2005 do 2015 r. reprezentował okręg Kirkcaldy and Cowdenbeath w Izbie Gmin.

Czytaj więcej:

BBC o polskim klubie w Szkocji, któremu grozi utrata siedziby

Były brytyjski premier poparł utrzymanie Polskiego Klubu w Szkocji

Szkocja: W Glasgow niemal doszczętnie spłonął "polski kościół"

Mężczyzna oskarżony o podpalenie "polskiego kościoła" w Glasgow

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.10.2021
  GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement