Menu

California mansion of Meghan Markle and Prince Harry "not completely secure"

California mansion of Meghan Markle and Prince Harry "not completely secure"
Harry i Meghan mieszkają teraz w Malibu, ale czy ich dom jest bezpieczny?... (Fot. PAP/EPA)
Multimillionaire Terry Cunningham, who - along with his wife Randi - designed and built The Chateau of Riven Rock, bought in May by the Sussex couple, revealed that the plot of land with the buildings could be a problem for them. It is enough for heavy rains to fall and a mudslide will start from above.
Advertisement
News available in Polish

Posiadłość w hrabstwie Santa Barbara, która kosztowała 14,7 milionów dolarów, jest wyrafinowana, nowoczesna i luksusowa. Zawiera nawet czujniki optyczne uruchamiające ogrzewanie, gdy z pobliskiego Pacyfiku nadciąga mgła. Jednak – zdaniem Cunninghama – zagrażają jej lawiny błotne, które w każdej chwili mogą zejść z pobliskich, spustoszonych przez pożary wzgórz. Coś podobnego zdarzyło się już w sąsiedztwie – w 2018 roku, gdy spadły tam wyjątkowo ulewne deszcze.

"Z pewnością nie myśleliśmy o tym, gdy budowaliśmy ten dom (w 1999 roku - przyp. red), ale dziś wziąłbym to pod uwagę" - stwierdził biznesmen w wywiadzie dla "Daily Mail". Pochodzący z Kanady Cunningham - dyrektor generalny w firmie programistycznej Descartes Labs, nie szczędził też miłych słów na temat posiadłości, wzorowanej na klasycznych prowansalskich rezydencjach, otoczonej rozległymi trawnikami, wielopoziomowymi ogrodami różanymi, potężnymi cyprysami i 100-letnimi drzewkami oliwnymi. "To był nasz wymarzony, rodzinny dom i nadal kochamy to miejsce" - oświadczył.

Przyznał, że zaprojektował "pałacową" rezydencję z dziewięcioma sypialniami i 16 łazienkami w najdrobniejszych szczegółach. Dołożył: spa, dwupokojowy pensjonat, bibliotekę, pokój gier, salon gier, kino i prywatną siłownię, a do tego duży basen i kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci.

"Prawdopodobnie jednym z najfajniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia" - podkreślił. "Otwiera się na boczne patio, gdzie znajduje się piec do pizzy" - dodał. Bardzo sprytnie wymyślił też piwniczkę na wino. W podłodze umieścił deski ze starego młyna, które polewał winem, by "pachniały prawidłowo".

Dom został ukończony w 2003 roku. Cunninghamowie sprzedali go w 2009 roku. Wtedy nabywcą był rosyjski miliarder Siergiej Grishin, nazywany "Oligarchą z pociętą twarzą" ("Scarface Oligarch"). W najbliższym sąsiedztwie mieszkają: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow i Rob Lowe.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan "stracili szansę" na powrót do królewskiego życia

Ojciec Meghan Markle apeluje do swojej córki, by nie użalała się nad swym losem

Meghan Markle otrzymała życzenia urodzinowe od rodziny królewskiej

Meghan wygrała sprawę w sądzie o ochronę tożsamości przyjaciółek

Meghan Markle namawia do udziału w wyborach prezydenckich w USA

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement