Juventus beat Fiorentina, Szczesny's clean slate

Juventus okazał się lepszy od Fiorentiny. (Fot. Getty Images)
Third in the table Juventus Turin, with Wojciech Szczesny in goal, defeated Fiorentina 1:0 at home in the evening match of the 31st round of the Italian Football Premier League. Home team striker Arkadiusz Milik is still pausing due to injury.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie w Turynie nie było pasjonującym widowiskiem. Jedyna bramka padła w 21. minucie po strzale Federico Gattiego. Później do siatki gości trafił były zawodnik Fiorentiny Dusan Vlahovic, ale gol Serba został anulowany z powodu spalonego.

W drugiej połowie Juventus cofnął się i skupił na defensywie. Piłkarze z Florencji mieli przewagę, ale nawet gdy stwarzali groźne sytuacje, pewnie bronił Szczęsny.

Spotkanie oglądał z trybun były selekcjoner reprezentacji Polski i m.in. Fiorentiny Portugalczyk Paulo Sousa, który jako piłkarz grał w Juventusie.

Jesienny mecz obu drużyn (5 listopada) miał niemal identyczny przebieg. Wówczas "Stara Dama" również zwyciężyła 1:0, szybko strzelając gola i skutecznie broniąc tego wyniku do końca.

Juventus jest blisko zapewnienia sobie udziału w Lidze Mistrzów. Zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 62 punktów, a Fiorentina spadła na 10. pozycję - 43.

Niewykluczone, że obie drużyny spotkają się w połowie maja w finale Pucharu Włoch. Na razie wygrały swoje pierwsze mecze półfinałowe - Juventus z Lazio Rzym 2:0, a Fiorentina z Atalantą Bergamo 1:0 (rewanże 23 i 24 kwietnia).

Powody do zadowolenia miał wcześniej w niedzielę Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył bramkę po efektownym strzale z dystansu, a jego Napoli wygrało na wyjeździe z Monzą 4:2 i zajmuje siódme miejsce - 48 pkt.

Lider Inter Mediolan (79 pkt), który jest już niemal pewny zdobycia mistrzostwa Włoch, swój mecz 31. kolejki rozegra dopiero dzisiaj, na wyjeździe z Udinese.