Menu

Jordan: Mercedes continued domination in F1 'a problem'

Jordan: Mercedes continued domination in F1 'a problem'
Jordan ocenił też, że "cyrk" z przedłużeniem kontraktu przez Lewisa Hamiltona (na zdj.) jest starannie reżyserowany przez zespół. (Fot. Getty Images)
Former team boss Eddie Jordan believes that Mercedes' persistent domination in Formula 1 is 'a problem' for the sport.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Formuła 1 ma problem, bo stała się... zbyt przewidywalna. W poprzednim sezonie, a zapewne także i w tym roku łatwo będzie przewidzieć, kto zdobędzie tytuł. Bez dreszczyku emocji, bez zaskoczenia, sport nie budzi dużego zainteresowania, a to już od kilku sezonów widać w Formule" - ocenił Jordan w wywiadzie dla BBC Scotland.

Irlandczyk przyznał, że taka sytuacja powinna jak najszybciej ulec zmianie, ale nic nie wskazuje na, że tak się stanie.

"Oni nadal mają i chyba będą mieli taką przewagę technologiczną, że nikt im nie zagrozi. Gdy Racing Point wygrał wyścig w ubiegłym roku, była w serwisach radość. Gdy udało się to także Maxowi Verstappenowi z Red Bulla, pojawiła się nadzieja, że będzie ciekawie. Ale szybko się zakończyła i nie ma co liczyć na to w tegorocznym sezonie" - dodał.

Eddie Jordan (na zdj.) to założyciel zespołu Jordan Grand Prix, w którym zadebiutował w Formule 1 Michael Schumacher. (Fot. Getty Images)

Jordan uważa, że "cyrk" z przedłużeniem kontraktu przez Lewisa Hamiltona jest starannie reżyserowany przez zespół. "Hamilton wygrał w 2020 roku 11 ze swoich 16 startów. Takiej gwiazdy nikt myślący nie wypuści ze swoich rąk. Uważam, że warunki kontraktu są już dawno ustalone, a teraz tylko trwa gra na podgrzanie atmosfery" - dodał 72-letni Irlandczyk.

Były szef zespołu F1 uważa, że obecnie to właśnie Mercedes ma najlepszych menadżerów zarządzających zespołem.

"Toto Wolff to najwyższej klasy fachowiec, on nie da się nikomu zwieść. Jest sprytnym facetem, zna wszystkie kulisy wyścigowe, ale także zna wartość Hamiltona. Myślę, że obaj już dawno szczerze porozmawiali i ustalili szczegóły współpracy na najbliższe lata. Świat F1 nadal bardzo potrzebuje takiej gwiazdy jak Hamilton, a on sam dobrze o tym wie, i może stawiać warunki" - zakończył Jordan. 

Czytaj więcej:

Hamilton: "To był jeden z najtrudniejszych tygodni"

Formuła 1: Lewis Hamilton osobowością roku w sportach motorowych

Formuła 1: Hamilton nadal bez kontraktu na sezon 2021

Formuła 1: Hamilton chce dłuższego kontraktu niż roczny

Formuła 1: Bernie Ecclestone ostro o Lewisie Hamiltonie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement