Menu

Johnson & Johnson Representative: We're close to developing a coronavirus vaccine

Johnson & Johnson Representative: We're close to developing a coronavirus vaccine
Pierwsze testy dały "budzące entuzjazm rezultaty". (Fot. Getty Images)
The chances of Johnson & Johnson developing an effective coronavirus vaccine are already over 80 percent. - said Paul Stoffels, the scientific director of the group, in a conversation published on Sunday with the Spanish daily El Mundo.
Advertisement
News available in Polish

"Pierwsze testy dały budzące entuzjazm rezultaty. Powiedziałbym, że prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu z naszą szczepionką przekracza już 80 proc." - przekazał Stoffels. Zaznaczył, że w przypadku niepowodzenia koncern straci 900 mln euro.

W jego ocenie, po spodziewanym w najbliższych tygodniach obniżeniu przypadków zakażenia koronawirusem niezbędne będzie utrzymywanie restrykcyjnych zasad przebywania w przestrzeni publicznej, aby uniknąć drugiej fali infekcji. Za konieczne uznał zbadanie, u ilu osób pojawiły się przeciwciała oraz na ile gwarantują one ochronę przed zakażeniem.

Przedstawiciel koncernu zasugerował, że "społeczeństwo powinno powrócić do pracy do lata", ale przy zachowaniu pewnych ograniczeń w życiu codziennym.

Jego zdaniem, pandemia stanowi największe wyzwanie dla świata medycznego i badawczego od ponad 100 lat. "Nie mieliśmy podobnego kryzysu sanitarnego na świecie od czasu grypy hiszpańskiej z 1918 r." - podsumował.

Czytaj więcej:

Obiecujące wyniki testów leku na grypę w walce z koronawirusem

Europol: Uwaga na fałszywe testy, leki i maski przeciwko Covid-19

Nowy lek na koronawirusa. Trwają testy na ludziach

Bayer ma nadzieję na zastosowanie leku na malarię przeciwko Covid-19

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement