Menu

Protesting Marseille fans attack training ground

Protesting Marseille fans attack training ground
Nowy zespół Milika przegrał trzy ostatnie ligowe mecze, po których spadł na siódmą pozycję w tabeli. To przelało czarę goryczy sympatyków klubu... (Fot. Getty Images)
Hundreds of angry Olympique Marseille supporters protested at the club's Commanderie training centre on Saturday, briefly breaking into the facility.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Jesteście do d..." - zdołali napisać na trybunach stadionu treningowego. "Przynosicie nam wstyd" to z kolei napis na jednym z transparentów. Prezesa klubu Jacquesa-Henriego Eyrauda nazywali oszustem i domagali się jego odejścia.

Według policji, która musiała interweniować, w akcji wzięło udział ok. 300 osób. 25 najbardziej agresywnych zatrzymano.

Jedna z lokalnych stacji telewizyjnych już wczoraj rano poinformowała, że w różnych miejscach miasta pojawiły się banery obrażające piłkarzy i krytykujące ich postawę na boisku.

Marsylczycy przegrali cztery ostatnie mecze, w tym trzy ligowe, po których spadli na siódmą pozycję w tabeli. To przelało czarę goryczy sympatyków klubu, którzy uchodzą za jednych z najbardziej wymagających i jednocześnie krewkich we Francji..

27-letni Milik trafił do OM w poprzednim tygodniu. 56-krotny reprezentant Polski, który został wypożyczony na półtora roku z Napoli, zdążył już zadebiutować w nowym zespole; zagrał ostatnie pół godziny w spotkaniu z AS Monaco (1:3).

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Arkadiusz Milik piłkarzem Olympique Marsylia

Liga francuska: Debiut Milika, porażka Olympique Marsylia

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement