Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jersey's Honorary Polish Consul celebrates 10 years in the role

Jersey's Honorary Polish Consul celebrates 10 years in the role
Magda Chmielewska występuje w roli "łącznika pomiędzy dwoma rządami" i pomaga mieszkającym na wyspie Jersey Polakom. (Fot. ITV News)
The Honorary Polish Consul for Jersey is celebrating 10 years of service in the island.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Codzienna praca to coś, co ukształtowało moją osobowość - umiejętność pomagania ludziom, umiejętność prowadzenia i doradzania, to niesamowite pełnić taką funkcję" - przekazała w materiale dla ITV News.

Podczas pełnienia swojej roli, Magda Chmielewska pomagała wspierać polską społeczność m.in. po Brexicie, w czasie pandemii koronawirusa, a ostatnio także po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Jak przypomina stacja, polska dyplomatka pomogła swoim rodakom w czasie pierwszego lockdownu m.in. poprzez organizację lotów do Polski.

"Strach był bardzo widoczny, wszyscy czuliśmy to samo. I w tym konkretnym momencie udało mi się zorganizować lot do Polski dla tych, którzy tu utknęli. Polski rząd zapytał mnie, czy chciałabym być umieszczona w tym samolocie i wrócić. Odpowiedziałam, że nie, ponieważ jestem na miejscu po to, aby móc pomóc w takich właśnie chwilach jak te. Muszę być w stanie komunikować się z ludźmi, prowadzić ich" - przekazała.

Polka jednocześnie podkreśliła, jak ważna i odpowiedzialna jest jej rola i jak istotna jest współpraca z lokalnymi politykami.

"Stałam się łącznikiem miedzy dwoma rządami. Bezpośrednio współpracuję z ministrami od pierwszego dnia" - wyjaśniła. I zwróciła uwagę, że są już za nią "trzy zmiany w rządzie i prawdopodobnie stoimy przed czwartą". "Bezpośredni dialog zawsze pomaga - pomaga kształtować politykę i pozwala być zrozumianym" - podsumowała dyplomatka. 

Czytaj więcej:

Mieszkańcy Isle of Wight oddali hołd Polakom, którzy uratowali wyspę w 1942 roku

Historyk Roger Moorhouse o Grupie Ładosia w ramach Polish Heritage Days

Niemcy: Atak na polski konsulat w Hamburgu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement