Menu

Japan would 'scrap' Games if not held next year -

Japan would 'scrap' Games if not held next year -
Szef komitetu igrzysk (na zdj.) wierzy jednak, że uda się zorganizować zawody w przyszłym roku. (Fot. Getty Images)
The postponed Tokyo 2020 Olympics will be cancelled if the coronavirus pandemic is not brought under control by next year, the organising committee's president said in comments published Tuesday (Apr 28).
Advertisement
News available in Polish

Z powodu pandemii koronawirusa zmagania olimpijskie w Tokio zostały w marcu przeniesione niemal równo o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

Niektórzy eksperci z zakresu medycyny uważają, że nawet w 2021 roku trudno będzie przeprowadzić igrzyska, jeżeli do tego czasu nie zostanie wynaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Biorąc pod uwagę te obawy, a także wciąż trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa, pojawiają się pytania, czy największa sportowa impreza na świecie znów zostanie przełożona - np. na 2022 rok. "Nie. W takim przypadku igrzyska olimpijskie zostaną anulowane" - zaznaczył Mori w wywiadzie dla japońskiego dziennika "Nikkan Sports".

Szef komitetu igrzysk wierzy jednak, że uda się zorganizować zawody w przyszłym roku.

"Przełożyliśmy igrzyska do następnego lata, na okres po tym, jak wygramy bitwę. Olimpiada byłaby o wiele cenniejsza niż jakakolwiek inna w przeszłości, gdybyśmy mogli ją zorganizować po wygraniu tej bitwy. Musimy w to wierzyć, w przeciwnym razie nasza ciężka praca i wysiłki nie zostaną wynagrodzone" - stwierdził.

Przełożenie igrzysk o rok oznacza wzrost kosztów. Organizatorzy szukają więc oszczędności, co - jak przyznał Mori - może dotyczyć ceremonii zamknięcia olimpiady i otwarcia paraolimpiady.

Czytaj więcej:

Tokio: Igrzyska oficjalnie przełożone na 2021 rok

Tokio: Ceremonia rozpoczęcia igrzysk 23 lipca 2021 roku

Igrzyska w Tokio za rok? Wirusolog: "To nierealne"

Tokio: Ceremonia otwarcia i zamknięcia zostaną zmienione

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement