Menu

Jan Bednarek: "We played like juniors"

Jan Bednarek: "We played like juniors"
Słowacy szybko wybili Polkom z głów marzenia o dobrym wyniku na Euro... (Fot. Getty Images)
'We played like juniors' - with these words Jan Bednarek summed up the performance of Polish footballers in the lost match with Slovakia (1: 2) in the European championship.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Zagraliśmy jak juniorzy. Kontrolujemy spotkanie, mamy większe posiadanie piłki, ale brak przekonania z naszej strony, konsekwencji w działaniu, dwie sytuacje przeciwnika i dajemy mu strzelić dwa gole. To niedopuszczalne" - ocenił po meczu Bednarek.

Jak dodał, polski zespół był dobrze przygotowany do meczu; wiedział, co ma robić na boisku. "A dwa głupie juniorskie błędy powodują, że nie wygrywamy, a przegrywamy" - zaznaczył.

Zauważył, że biało-czerwoni drugą połowę zaczęli bardzo intensywnie. "Słowacy za nami nie nadążali, nawet jak graliśmy jednego mniej, to my mieliśmy przewagę. Ale jednak brakowało. Ta porażka to nasza wina, my jako mężczyźni musimy stanąć razem jako drużyna i walczyć jeden za drugiego. To jest w tym momencie najważniejsze" - wspomniał.

Według niego, teraz nie czas na narzekanie. "Nie czas mówić, co było dobre, a co złe. Czas się uderzyć w pierś, każdy musi spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, czy zrobił wszystko, żeby wygrać. Trzeba sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć, że czas na twardą grę. To tylko słowa, ale gramy dla Polski, dla wspaniałego narodu i chcemy, żeby kibice byli z nas dumni, a teraz nie daliśmy im żadnego powodu. Będziemy robić wszystko, żeby pokazać nasze prawdziwe oblicze, choć teraz wiele rzeczy nie układa się po naszej myśli" - podsumował zawodnik angielskiego Southampton.

Kolejne spotkanie w ME polska drużyna zagra w sobotę w Sewilli z Hiszpanią.

Czytaj więcej:

Paulo Sousa odkrył karty. Znamy kadrę biało-czerwonych na Euro 2020

Brzęczek o UEFA EURO 2020: Polska znalazła się w niewygodnej grupie i musi z niej wyjść

ME 2021: Dobry start Anglii, Holandii i Austrii

EURO 2020: Polska przegrała ze Słowacją 1:2

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement