Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Israel is closing borders in the fight against a new variant of the coronavirus

Israel is closing borders in the fight against a new variant of the coronavirus
Izrael jest pierwszym krajem, który całkowicie zamknął swoje granice w związku z pojawieniem się wariantu Omikron.
Prime Minister Naftali Bennett said that with the emergence of a new variant of the coronavirus from this evening, Israel is closing its borders to foreigners. The ban will last 14 days.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Obywatele Izraela powracający z zagranicy zobowiązani są do zdania testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, nie zaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni,pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny - zadecydował rząd.

W piątek władze izraelskie postanowiły umieścić wszystkie kraje afrykańskie, z wyjątkiem części północnej kontynentu, na czerwonej liście państw, do których wyjazd Izraelczyków jest zabroniony bez specjalnego pozwolenia.

Zabroniony został też wjazd do Izraela podróżnych z tych krajów. Israel Logistics Service korzystając min. z antyterrorystycznego monitoringu telefonów komórkowych lokalizuje wszystkich, którzy przybyli z tych państw w ciągu ostatniego tygodnia, by "poinstruować ich, aby natychmiast udali się na kwarantannę" - poinformowało biuro.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wariant koronawirusa Omikron występujący w kilku krajach południowej Afryki, został zidentyfikowany w Izraelu u pacjenta, który wrócił z Malawi. Prowadzone są też badania siedmiu kolejnych przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa.

Czytaj więcej:

Nowy wariant koronawirusa - Omikron - podniesiony do rangi niepokojącego. Co o nim wiemy?

Wariant Omikron już w UK. Brytyjscy naukowcy uspokajają: "Obawy są wyolbrzymione"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.05.2022
  GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement