Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Israel: Unvaccinated without access to the club or the gym

Israel: Unvaccinated without access to the club or the gym
Program szczepień w Izraelu obecnie odbywa się najszybciej na świecie. (Fot. Getty Images)
Israeli Health Minister Juli Edelstein warned that unvaccinated citizens against Covid-19 would 'be left behind' and would not be allowed to go to gyms or events. The number of people vaccinated with the first dose of the vaccine in Israel today has reached 4 million.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Każdy, kto się nie zaszczepi, zostanie pozostawiony samemu sobie. Wczoraj gabinet potwierdził stanowisko ministerstwa zdrowia mówiące, że tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli korzystać z siłowni i rozrywki. Idźcie się zaszczepić!" - zachęcał Edelstein.

Mimo że Izrael znajduje się w światowej czołówce jeśli chodzi o tempo szczepień, rządzący mają obawy co do niechęci do szczepień wśród osób poniżej 50. roku życia, a także m.in. nauczycieli.

Jak wskazuje dziennik "Times of Israel", rząd przygotował ustawę, która zobowiąże wszystkich, których praca wymaga dużego kontaktu z ludźmi, do zaszczepienia się lub poddawania się testom co dwa dni.

Mimo tych obaw, Edelstein poinformował, że w tym tygodniu, po kilku dniach spowolnienia, tempo szczepień wzrosło do ponad 150 tys. szczepionych osób dziennie, zaś dziś liczba osób, która otrzymała przynajmniej jedną dawkę, przekroczy 4 mln, tj. ponad 47 proc. ludności kraju. Liczba w pełni zaszczepionych Izraelczyków osiągnie 2,62 mln.

Czytaj więcej:

Izrael: 94 proc. mniej zachorowań na Covid-19 po podaniu szczepionki

Wakacje dla zaszczepionych Brytyjczyków? Rząd Hiszpanii rozważa pomysł

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement