Menu

Italy threatens Ryanair with flight ban over COVID-19 safety rules

Italy threatens Ryanair with flight ban over COVID-19 safety rules
Ryanair odrzucił zarzuty ENAC, określając je jako "niezgodne ze stanem faktycznym". (Fot. Getty Images)
Italy's civil aviation authority ENAC threatened to suspend Ryanair's permit to fly to the country citing non-compliance with COVID-19 safety rules.
Advertisement
News available in Polish

ENAC oświadczył, że "Ryanair systematycznie nie przestrzega" przepisów krajowych mających na celu zmniejszenie ryzyka przeniesienia wirusa Covid-19 podczas lotów do i z włoskich portów lotniczych.

Jednocześnie organ ostrzegł, że jeśli irlandzkie linie lotnicze wciąż będą lekceważyć przepisy, nie będzie mógł korzystać z odstępstw pozwalających na to, by samoloty były całkowicie zapełnione. W związku z tym na pokładzie będzie mogła być zajęta tylko połowa miejsc.

Jeżeli irlandzki przewoźnik nadal nie będzie stosował się do zasad reżimu sanitarnego, zostanie na niego nałożony zakaz lotów do Włoch.

Ryanair odrzucił zarzuty ENAC, określając je jako "niezgodne ze stanem faktycznym". "Ryanair w pełni przestrzega środków ustanowionych przez włoski rząd, a nasi klienci mogą być pewni, że robimy wszystko, aby ograniczyć interakcje zarówno w naszych samolotach, jak i na lotniskach" - podkreślił irlandzki przewoźnik.

Dodano, że przewoźnik zachęca wszystkich pasażerów do odprawy online i że wprowadzono specjalne procedury dotyczące wejścia na pokład, aby "uniknąć niepotrzebnego gromadzenia się pasażerów zarówno przy bramkach wejściowych, jak i na pokładzie samolotu".

Aby latać samolotami z pełną przepustowością do i z Włoch, linie lotnicze muszą zapewnić zachowanie dystansu społecznego przed i po starcie - w tym podczas wsiadania i przesiadki w autobusach lotniskowych.

Personel i pasażerowie muszą również nosić maski przez cały lot i zmieniać je co cztery godziny.

Czytaj więcej:

Rząd Walii apeluje do Ryanaira o odwołanie wszystkich lotów

Ryanair grozi redukcją dodatkowych 3 tys. miejsc pracy

Ryanair grozi zamknięciem baz na lotniskach w Niemczech

Ryanair, Wizz Air i easyJet nie odwołują lotów z UK do Hiszpanii

Brytyjski regulator "zawiódł" pasażerów ws. zwrotu pieniędzy za bilety

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement