Menu

Italian media: Giampaolo is a candidate for the coach of the Polish national team

Italian media: Giampaolo is a candidate for the coach of the Polish national team
Czyżby to właśnie Włoch miał być trenerem polskiej reprezentacji?... (Fot. Getty Images)
Marco Giampaolo, dismissed yesterday from Torino, is seriously considered as a candidate for the coach of the Polish national football team, sports media in Italy report. They write that the dismissal of Jerzy Brzęczek is a great surprise.
Advertisement
News available in Polish

"Coś niebywałego wydarzyło się w Polsce; nagle zwolniony został trener reprezentacji Jerzy Brzęczek, może go zastąpić zwolniony przez Torino Giampaolo" - podkreśla portal Serieanews.

Zaznacza, że wiadomość o zdymisjonowaniu Brzęczka "runęła jako grom z jasnego nieba" i że całkowitą odpowiedzialność za tę decyzję wziął na siebie szef PZPN Zbigniew Boniek.

Według tego portalu, 53-letni Marco Giampaolo jest poważnym kandydatem na następcę Brzęczka, na co - jak zaznacza - wskazuje też moment jego zwolnienia dokładnie w chwili, gdy Włoch odchodzi z turyńskiego klubu. Kładzie też nacisk na to, że Giampaolo jest "ceniony" przez PZPN i zna wielu zawodników, z którymi pracował. Wymieniono w tej grupie: Karola Linettego, Piotra Zielińskiego, Krzysztofa Piątka i Bartosza Bereszyńskiego.

"Boniek chce Giampaolo" - informuje też portal Calcionews24, a wtóruje mu m.in. "La Gazzetta dello Sport".

Wiele włoskich mediów zaznacza, że zwolnienie Brzęczka to ogromna niespodzianka i że nikt w świecie piłki nie spodziewał się takiego "szokującego rozwiązania". Jak dodają, zawarcie porozumienia z włoskim szkoleniowcem jest już ponoć blisko.

Urodzony 2 sierpnia 1967 roku w Szwajcarii (Bellinzona) Giampaolo jako piłkarz występował we włoskich klubach niższych klas, m.in. Giulianova Calcio, AS Gubbio i Fidelis Andria. Karierę zakończył w 1997 roku.

W 2000 roku rozpoczął pracę szkoleniową, początkowo w roli asystenta (Pescara, Giulianova, Treviso). W 2004 roku objął samodzielnie Ascoli, a następnie trenował kolejno: Cagliari, Sienę, Catanię, Cesenę, Brescię, Cremonese, Empoli, Sampdorię Genua, AC Milan (w 2019 roku) i ostatnio Torino.

Znany jest jako szkoleniowiec, który wypromował wielu ciekawych piłkarzy. Nie poradził sobie jednak w najsłynniejszym z klubów, w których pracował, czyli Milanie. Został tam zatrudniony w czerwcu 2019, po dobrych wynikach z Sampdorią, ale już kilka miesięcy później - w październiku - władze "Rossonerich" postanowiły się z nim rozstać, po czterech porażkach w siedmiu meczach.

Giampaolo zna dobrze polskich piłkarzy, wielu prowadził w swoich klubach. Np. w Empoli Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego, w Milanie Krzysztofa Piątka, a Sampdorii Genua - Bartosza Bereszyńskiego, Dawida Kownackiego i Karola Linettego, z którym później pracował w Torino.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement