Menu

Italian airport quashes claims of secret Boris Johnson trip

Italian airport quashes claims of secret Boris Johnson trip
Czy Boris Johnson odbył sekretną podróż do Włoch? (Fot. Getty Images)
An Italian airport has quashed reports the prime minister landed there to make a secretive trip to the country less than a fortnight ago, a claim described by Downing Street as “completely untrue”.

Advertisement
News available in Polish

Włoskie media, m.in. La Repubblica i Umbria24 podały - powołując się na własne źródła - że Boris Johnson pojawił się we włoskiej Perugii 11 września i wyleciał z powrotem do kraju 14 września. Na tajnym spotkaniu mieli być również inni brytyjscy politycy.

Również lotnisko w Perugii opublikowało na swojej stronie internetowej notkę, w której chwaliło się, że w ostatnim czasie odwiedziło je wiele znanych osób m.in. sam premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także były premier Tony Blair.

Downing Street szybko odniosło się do informacji, nazywając ją "całkowicie nieprawdziwą". Teraz również włoskie lotnisko niespodziewanie wycofuje się ze swoich słów.

Downing Street podkreśla, że premier uczestniczył w chrzcinach swojego syna, więc nie mógł w tym czasie być również we Włoszech. Na zdjęciu: premier Boris Johnson i jego partnerka Carrie Symonds. (Fot. Getty Images)

Prezes lotniska San Francesco d'Assisi w Perugii oświadczył wczoraj, że "doszło do błędu komunikacyjnego". 

"Absolutnie nie lądował ostatnio w Perugii. W poprzednich latach tak, ale nie ostatnio. Sprawdziłem rejestry, rozmawiałem z ludźmi i to oficjalne sprostowanie" - skomentował Stefano Panato dziennikowi "The Guardian".

Przedstawiciele premiera podkreślili, że wzięcie udziału w rzekomym "tajnym spotkaniu" byłoby fizycznie niemożliwe, ponieważ 11 września Boris Johnson odbywał naradę z innymi ministrami na Zoomie, a 12 września uczestniczył w chrzcinach swojego syna.

Czytaj więcej:

Media: Johnson spędzi wakacje w Szkocji, w tym część na kempingu

Boris Johnson narzeka na zarobki premiera

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement