Menu

Italian Minister of Health: We have lowest infection rate in Europe

Italian Minister of Health: We have lowest infection rate in Europe
Piazza del Duomo w centrum Mediolanu. Miasto było jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa miejsc we Włoszech... (Fot. Getty Images)
In Italy, the coronavirus infection rate per 100,000 inhabitants is 5.2, which is the lowest in Europe, said Health Minister Roberto Speranza yesterday. He stressed that this did not mean that 'the battle was won'.
Advertisement
News available in Polish

Przedstawiając w Senacie w Rzymie informację na temat kroków podejmowanych przez rząd w ramach walki z epidemią Covid-19 szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie Włochy są w lepszej sytuacji niż inne kraje.

"To rezultat uzyskany dzięki całemu systemowi narodowej służby zdrowia, a także zachowaniu naszych współobywateli" - ocenił Speranza. Zaznaczył, że nikt w chwili wybuchu kryzysu nie miał "podręcznika" z instrukcjami, jak należy postępować.

"A jednak dane wskazują nam, że jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, ale nie uważam, że batalia jest już wygrana. Nie możemy jeszcze sądzić, że jesteśmy bezpieczni; musimy zachować wysoką czujność" - mówił minister zdrowia.

Przytoczył rezultaty najnowszych badań serologicznych, wskazujące na to, że 2,5 procent Włochów, a więc prawie 1,5 miliona miało kontakt z koronawirusem i ma przeciwciała. Zwrócił uwagę na różnice terytorialne: w najbardziej zaatakowanej przez epidemię Lombardii odsetek ten wynosi 7,5 proc., podczas gdy żaden region na południu nie przekracza 1 proc.

Minister Speranza poinformował, że zaproponował, aby w sierpniowym dekrecie rządu w sprawie dalszych kroków w związku z kryzysem epidemicznym zapisano pół miliarda euro dla służby zdrowia, aby zrealizować odwołane w czasie kwarantanny wizyty lekarskie i badania.

Zapewnił też, że we wrześniu otwarte zostaną we Włoszech wszystkie szkoły.

Czytaj więcej:

Włochy: Koronawirus się szerzy, a branża turystyczna podnosi się z kryzysu

Włochy: 52 stopnie Celsjusza - odczuwalna temperatura na Sardynii

Prawie 2 lata po katastrofie otwarto nowy most w Genui

Włochy: Ewakuowano mieszkańców doliny w Alpach z powodu ryzyka rozpadu lodowca

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement