Menu

Ireland returns to full lockdown for at least a month

Ireland returns to full lockdown for at least a month
Od dzisiaj wszystkie puby muszą być zamknięte - chyba że oferują posiłki na wynos lub w dostawie. (Fot. Getty Images)
Ireland will return to Level 5 restrictions for a least a month in an effort to limit the spread of the coronavirus, prime minister Micheal Martin has said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Premier Micheal Martin ocenił wczoraj, że sytuacja jest niezwykle poważna, bo nowa odmiana "rozprzestrzenia się w tempie przekraczającym najbardziej pesymistyczne dostępne modele". "W najbliższych dniach liczby ulegną dalszemu pogorszeniu. Musimy włączyć hamulce. Musimy wrócić do pełnej skali ograniczeń na poziomie 5. na okres przynajmniej jednego miesiąca" - podkreślił Martin.

Wprowadzone ograniczenia obejmują nakaz pozostawania w domach z wyjątkiem wyjść do pracy, do szkoły czy z innych wyszczególnionych powodów, w tym ćwiczeń fizycznych nie dalej niż w odległości 5 km od domu, zakaz odwiedzin w prywatnych domach lub ogrodach, z wyjątkiem opieki nad dziećmi, osobami starszymi lub wymagającymi opieki, i z wyjątkiem tzw. baniek wsparcia, zakaz spotkań towarzyskich lub rodzinnych w każdym otoczeniu, z wyjątkiem wesel z udziałem maksymalnie sześciu gości i pogrzebów z udziałem maksymalnie 10 żałobników.

Zamknięte zostaną wszystkie sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają towary pierwszej potrzeby, a także siłownie, baseny i wszystkie miejsca rekreacji.

Ponadto szkoły, które po przerwie świąteczno-noworocznej miały wznowić działalność 6 stycznia, pozostaną zamknięte do 11 stycznia. Do 6 stycznia przedłużono też zakaz podróży pasażerskich do Wielkiej Brytanii oraz RPA.

Wczoraj podano, że w ciągu ostatniej doby w Irlandii wykryto 1 718 nowych przypadków koronawirusa, co oznacza drugi dzień z rzędu z najwyższym bilansem od początku epidemii, a także zarejestrowano 13 zgonów na Covid-19. Jeszcze na początku grudnia średnia dobowa liczba zakażeń z siedmiu kolejnych dni nie przekraczała 300. Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 90 157 zakażeń i 2 226 ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej:

W Irlandii koniec lockdownu i wyraźnie mniej zakażeń

Władze Irlandii: "Mamy do czynienia z trzecią falą pandemii"

Irlandia: Od czwartku ponownie najwyższy poziom restrykcji koronawirusowych

W Irlandii pojawiła się mutacja Covid-19 wykryta w Wielkiej Brytanii

Irlandia: Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczną się we wtorek

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement