Menu

Ireland reports new record high of 7836 COVID-19 cases

Ireland reports new record high of 7836 COVID-19 cases
Martin: "Możemy ponieść naprawdę ogromne straty, jeśli ludzie opuszczą teraz gardę i nie będą przestrzegać zasad". (Fot. Getty Images)
Ireland on Wednesday reported a record 7,836 COVID-19 cases, up from Monday’s previous high of 6,110, as the country’s chief medical officer said a highly transmissible strain first recorded in Britain had become more widespread.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Od poniedziałku szkoły przejdą na naukę zdalną - z wyjątkiem uczniów przygotowujących się do egzaminów na koniec szkoły średniej, którzy będą mieli zajęcia stacjonarne trzy razy w tygodniu. Żłobki i przedszkola będą otwarte tylko dla dzieci kluczowych pracowników oraz dzieci wymagających szczególnej opieki ze względu na różne schorzenia.

Jutro po południu wstrzymana ma zostać praca na budowach i przy remontach, które nie są uznane za niezbędne. Sklepy sprzedające towary inne niż pierwszej potrzeby, które już wcześniej zostały zamknięte, nie będą mogły oferować klientom możliwości odebrania zamówionych zdalnie zakupów, a jedynie dostawę. Puby, bary i restauracje nadal mogą działać tylko w systemie z dostawą i na wynos, ale nie mogą już sprzedawać alkoholu na wynos.

Do soboty przedłużony został zakaz przyjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii i z RPA, gdzie wykryto nowe, bardziej zakaźne odmiany koronawirusa, zaś później warunkiem wjazdu będzie negatywny wynik testu. Za przyjazd bez wykonanego testu grozić będzie kara w wysokości 2 500 euro lub do pół roku więzienia.

W mocy pozostają wszystkie restrykcje wprowadzone w ramach obowiązującego od 31 grudnia lockdownu, czyli nakaz pozostawania w domach, o ile wyjście nie ma uzasadnionego powodu, nakaz pracy zdalnej, jeśli to możliwe, zakaz odwiedzin w domach, zakaz spotkań towarzyskich z wyjątkiem wesel i pogrzebów, w których też obowiązują maksymalne limity, oraz zamknięcie sklepów z wyjątkiem sprzedających towary pierwszej potrzeby.

"Możemy ponieść naprawdę ogromne straty, jeśli ludzie opuszczą teraz gardę i nie będą przestrzegać zasad" - oświadczył premier Micheal Martin. Wszystkie ogłoszone wczoraj restrykcje będą obowiązywać do końca stycznia, czyli do czasu, gdy ma obowiązywać lockdown.

Wczoraj podano, że w ciągu minionej doby wykryto 7 836 nowych zakażeń, co oznacza piąty rekord w ostatnich sześciu dniach. Dotychczas najwyższym bilansem był ten z poniedziałku, gdy informowano o 6 110 infekcjach. Zmarło też kolejne 17 osób - tyle samo, co poprzedniej doby i są to najwyższe bilanse zgonów od końca listopada zeszłego roku. Dotychczas w Irlandii stwierdzono 121 154 zakażenia koronawirusem, z czego 2 299 zakończyło się zgonem.

Czytaj więcej:

Władze Irlandii: "Mamy do czynienia z trzecią falą pandemii"

Irlandia: Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczną się we wtorek

Irlandia przywróciła "twardy lockdown". Potrwa co najmniej do końca stycznia

W Irlandii dobowy rekord zakażeń koronawirusem

Irlandia: Rząd obiecuje, że do końca lutego zaszczepi 135 tys. osób

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement