Menu

Irishwoman slams lack of coronavirus restrictions on Ryanair flight

Irishwoman slams lack of coronavirus restrictions on Ryanair flight
Obywatelka Irlandii do dziś wspomina trefny lot i traumę, jaka jej towarzyszyła. (Fot. Getty Images)
An Irishwoman who flew home from Spain to be with her elderly parents this week has said the lack of public health measures was “just a disgrace.”
Advertisement
News available in Polish

Irlandka przyleciała z Hiszpanii do Dublina w tym tygodniu, aby zająć się swoim starszym ojcem, który miał problemy zdrowotne. Kobieta przekazała, że była w "głębokim szoku", gdy zobaczyła, że załoga taniego przewoźnika nie ma maseczek ani rękawiczek, a wszystkie miejsca w samolocie są zapełnione.

"Ja i kilka innych osób mieliśmy założone maski, personel jednak tego nie zrobił. Nie mieli na sobie nawet rękawiczek, podając jedzenie, napoje oraz licząc pieniądze" - wskazała.

W ocenie kobiety "lot wyglądał tak, jakby pandemia nigdy się nie wydarzyła".

"Wszystko było jak wcześniej. Miałam wrażenie, że na pokładzie są ludzie, którzy wybierają się na wieczór panieński lub imprezę do miejsca, w którym koronawirus nie istnieje. To był zwykły, szalony lot na wakacje" - podkreśliła.

"Ani raz nie otworzyłam ust, ponieważ wracam do domu z dwojgiem starszych ludzi i chiałam jedynie jak najszybciej wysiąść z tego samolotu. Po prostu podciągnęłam kaptur i włożyłam maskę. Nic nie jadłam i nic nie piłam. Pani obok mnie coś do mnie zagadywała, ale nie odpowiedziałam jej, bo starałam się nie oddychać tak często, jak powinnam" - dodała.

Irlandka przekazała mediom, że do dziś nie może uwierzyć w to, co widziała na pokładzie.

Ryanair przekazał w oświadczeniu, że od 1 czerwca przewiózł już 20 mln pasażerów i żaden z nich na pokładzie samolotu nie złapał koronawirusa. 

Czytaj więcej:

Lockdown w Anglii: Ryanair nie odda pieniędzy za loty w listopadzie

Ryanair nie powie pasażerom, że lecą Boeingiem 737 MAX

Anglia: Krótsza kwarantanna w zamian za test za nawet £120

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement