Menu

Ireland reports new record high of 7836 COVID-19 cases

Ireland reports new record high of 7836 COVID-19 cases
Martin: "Możemy ponieść naprawdę ogromne straty, jeśli ludzie opuszczą teraz gardę i nie będą przestrzegać zasad". (Fot. Getty Images)
Ireland on Wednesday reported a record 7,836 COVID-19 cases, up from Monday’s previous high of 6,110, as the country’s chief medical officer said a highly transmissible strain first recorded in Britain had become more widespread.
Advertisement
News available in Polish

Od poniedziałku szkoły przejdą na naukę zdalną - z wyjątkiem uczniów przygotowujących się do egzaminów na koniec szkoły średniej, którzy będą mieli zajęcia stacjonarne trzy razy w tygodniu. Żłobki i przedszkola będą otwarte tylko dla dzieci kluczowych pracowników oraz dzieci wymagających szczególnej opieki ze względu na różne schorzenia.

Jutro po południu wstrzymana ma zostać praca na budowach i przy remontach, które nie są uznane za niezbędne. Sklepy sprzedające towary inne niż pierwszej potrzeby, które już wcześniej zostały zamknięte, nie będą mogły oferować klientom możliwości odebrania zamówionych zdalnie zakupów, a jedynie dostawę. Puby, bary i restauracje nadal mogą działać tylko w systemie z dostawą i na wynos, ale nie mogą już sprzedawać alkoholu na wynos.

Do soboty przedłużony został zakaz przyjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii i z RPA, gdzie wykryto nowe, bardziej zakaźne odmiany koronawirusa, zaś później warunkiem wjazdu będzie negatywny wynik testu. Za przyjazd bez wykonanego testu grozić będzie kara w wysokości 2 500 euro lub do pół roku więzienia.

W mocy pozostają wszystkie restrykcje wprowadzone w ramach obowiązującego od 31 grudnia lockdownu, czyli nakaz pozostawania w domach, o ile wyjście nie ma uzasadnionego powodu, nakaz pracy zdalnej, jeśli to możliwe, zakaz odwiedzin w domach, zakaz spotkań towarzyskich z wyjątkiem wesel i pogrzebów, w których też obowiązują maksymalne limity, oraz zamknięcie sklepów z wyjątkiem sprzedających towary pierwszej potrzeby.

"Możemy ponieść naprawdę ogromne straty, jeśli ludzie opuszczą teraz gardę i nie będą przestrzegać zasad" - oświadczył premier Micheal Martin. Wszystkie ogłoszone wczoraj restrykcje będą obowiązywać do końca stycznia, czyli do czasu, gdy ma obowiązywać lockdown.

Wczoraj podano, że w ciągu minionej doby wykryto 7 836 nowych zakażeń, co oznacza piąty rekord w ostatnich sześciu dniach. Dotychczas najwyższym bilansem był ten z poniedziałku, gdy informowano o 6 110 infekcjach. Zmarło też kolejne 17 osób - tyle samo, co poprzedniej doby i są to najwyższe bilanse zgonów od końca listopada zeszłego roku. Dotychczas w Irlandii stwierdzono 121 154 zakażenia koronawirusem, z czego 2 299 zakończyło się zgonem.

Czytaj więcej:

Władze Irlandii: "Mamy do czynienia z trzecią falą pandemii"

Irlandia: Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczną się we wtorek

Irlandia przywróciła "twardy lockdown". Potrwa co najmniej do końca stycznia

W Irlandii dobowy rekord zakażeń koronawirusem

Irlandia: Rząd obiecuje, że do końca lutego zaszczepi 135 tys. osób

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement