Menu

Ireland: No further coronavirus-related deaths and 252 cases confirmed

Ireland: No further coronavirus-related deaths and 252 cases confirmed
Spadek liczby zakażeń jest efektem trwającego już piąty tydzień lockdownu, który został wprowadzony na sześć tygodni. (Fot. Getty Images)
There has been a significant reduction in the country's five-day average number of cases. The Department of Health has been notified of 252 new cases of Covid-19. This is the lowest number of daily cases since September 27th.
Advertisement
News available in Polish

Naczelny lekarz kraju, Tony Holohan poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni 14-dniowy wskaźnik zakażeń w Irlandii spadł o 40 proc. i wynosi obecnie 107 na 100 tys. mieszkańców, co jest czwartym najniższym wynikiem w Europie.

Spadek liczby zakażeń jest efektem trwającego już piąty tydzień lockdownu, który został wprowadzony na sześć tygodni. Jutro odbędzie się posiedzenie rady ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych (NPHET), która ma zarekomendować rządowi dalsze kroki. Jak się oczekuje, w czwartek lub piątek premier Micheal Martin ogłosi plan kolejnych działań.

Według publicznej stacji RTE, obowiązujący obecnie piąty, najwyższy stopień zagrożenia wirusem zostanie obniżony do poziomu 3 plus, a wejdzie on w życie o północy z 1 na 2 grudnia.

Oznaczałoby to otwarcie sklepów, które sprzedają produkty inne niż pierwszej potrzeby, a także usług, w tym salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Częściowo uchylony miałby być również obowiązujący obecnie zakaz wizyt domowych, choć jeszcze nie wiadomo, na jakich zasadach ta kwestia będzie uregulowana.

Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 70 711 zakażeń, z czego 2 022 zakończyły się zgonem. 

Czytaj więcej:

Irlandia: Po raz pierwszy od sierpnia tempo rozszerzania się epidemii spadło

Irlandia: Liczba nowych zakażeń Covid-19 najniższa od końca września

Irlandia: Po raz pierwszy od września mniej niż 300 nowych zakażeń koronawirusem

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement