Menu

Ireland: From June 8, further restrictions may be loosened

Ireland: From June 8, further restrictions may be loosened
Pierwszy z pięciu etapów znoszenia ograniczeń zaczął się w Irlandii 18 maja, a kolejne mają być wprowadzane w trzytygodniowych odstępach. (Fot. Getty Images)
In Ireland, six people have died from Covid-19 over the past 24 hours, resulting in a total increase in deaths to 1,645, the Ministry of Health said yesterday evening.
Advertisement
News available in Polish

Sześć nowych zgonów to jeden z najniższych dobowych bilansów od połowy marca, a zarazem piąty dzień w ciągu ostatnich sześciu, gdy jest on jednocyfrowy. W ciągu ostatniej doby wykryto też 39 nowych przypadków koronawirusa, co jest drugą najniższą liczbą od 13 marca. Łączna liczba przypadków koronawirusa w Irlandii wzrosła tym samym do 24 876, z czego ponad 22 tys. osób już wyzdrowiało.

P.o. premiera Irlandii Leo Varadkar poinformował, że kraj jest na dobrej drodze, by 8 czerwca przejść do drugiej fazy luzowania restrykcji wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii, ale decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu. "Potrzeba co najmniej dwóch tygodni, aby dowiedzieć się, czy działania mające na celu złagodzenie ograniczeń przynoszą efekty. Dopiero w przyszłym tygodniu będziemy mogli określić, czy możemy przejść do fazy drugiej" - wyjaśnił.

Pierwszy z pięciu etapów znoszenia ograniczeń zaczął się 18 maja, a kolejne mają być wprowadzane w trzytygodniowych odstępach.

Varadkar dodał też, że na razie za wcześnie jest, by zmniejszać odległość dwóch metrów, w jakiej ludzie powinni przebywać od siebie, na jeden metr. "Dwa metry są bezpieczniejsze niż 1,5 metra, a 1,5 metra jest bezpieczniejsze niż jeden" - zauważył. Podkreślił natomiast, że zamiarem rządu pozostaje otwarcie szkół podstawowych i gimnazjów pod koniec sierpnia.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii wykryto 29 lutego, pierwszy zgon z powodu Covid-19 miał miejsce 11 marca. Największą dobową liczbę zgonów - nie uwzględniając uzupełnionych później zaległych przypadków - stwierdzono 20 kwietnia. Zmarło wtedy 77 osób.

Czytaj więcej:

Irlandia: Wszyscy przyjeżdżający będą musieli przekazać policji adres pobytu

W Irlandii pierwsza od 21 marca doba bez żadnego zgonu na Covid-19

Irlandia: Kolejnych 17 osób zmarło na Covid-19, najwięcej od 15 dni

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 06.07.2020
  GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement