Menu

Ireland: For the first time, the rate of new infections is higher than in the UK

Ireland: For the first time, the rate of new infections is higher than in the UK
Wskaźnik zachorowań z ostatnich 14 dni wzrósł w Irlandii do poziomu 16,9. (Fot. Getty Images)
In Ireland, there had been no deaths from Covid-19 in the last 24 hours, but a further 57 infections were detected. As a result of a large increase in recent days, there are already relatively more of them than in Great Britain.
Advertisement
News available in Polish

Liczba nowych zakażeń jest wprawdzie niższa niż w każdym z poprzednich czterech dni, ale nadal jest ona zauważalnie wyższa niż to miało miejsce wcześniej - od początku czerwca do końca lipca średnia dobowa liczba zakażeń z siedmiu kolejnych dni nie przekraczała 20, a w pierwszych dniach sierpnia nowych zakażeń było 40-50 dziennie.

Ogółem od początku epidemii w Irlandii odnotowano już 26 768 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1 772 zakończyły się zgonem, ale też ponad 24 tys. osób wyzdrowiało.

Duży wzrost nowych przypadków w ciągu ostatnich dni spowodował, że według wczorajszych danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), wskaźnik zachorowań z ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wzrósł w Irlandii do poziomu 16,9.

To oznacza, że po raz pierwszy jest on wyższy niż w Wielkiej Brytanii, która zajmuje pierwsze miejsce w Europie jeśli chodzi o łączną liczbę ofiar śmiertelnych z powodu Covid-19.

Rząd Irlandii użył danych ECDC jako głównego kryterium przy podejmowaniu decyzji o tzw. Zielonej Liście krajów, z których przyjazd nie łączy się z obowiązkiem kwarantanny. Trafiły na nią te państwa, w których wskaźnik nowych zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców był niższy niż w Irlandii, ale gdy ta lista była kompilowana, w Irlandii wynosił on ok. 5.

Czytaj więcej:

Irlandia opóźnia luzowanie restrykcji. "Sytuacja jest niepokojąca"

Irlandia: Będą obowiązkowe testy na Covid-19 dla podróżnych?

Irlandia: Dwukrotny wzrost liczby nowych zakażeń w ostatnich dniach

Irlandia: Dalsze luzowanie restrykcji znów odsunięte co najmniej o 3 tygodnie

Irlandia: Czwarty kolejny dzień z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement