Menu

Ireland: Another 10 deaths from coronavirus, 200 new infections

Ireland: Another 10 deaths from coronavirus, 200 new infections
W Irlandii rośnie liczba zakażonych. (Fot. Getty Images)
Another 10 people died of coronavirus in Ireland, resulting in a total death rate of 46, the country's health ministry said last night. The number of newly detected infections increased by 200 to 2,615.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

To trzeci raz w ciągu ostatnich czterech dni, gdy w ciągu jednej doby odnotowano dwucyfrową liczbę zgonów - poprzednio było tak w bilansie podanym w czwartek, gdy odnotowano śmierć 10 osób, oraz w sobotę, gdy poinformowano o największej dotychczas liczbie zgonów - 14.

Jak przekazano, średnia wieku 10 nowych zmarłych to 77 lat.

W piątek wieczorem irlandzki rząd zaostrzył restrykcje w celu zatrzymania epidemii. Do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, niezbędnych wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.

Rząd Irlandii nałożył na mieszkańców Zielonej Wyspy trochę łagodniejsze ograniczenia niż rząd w UK. (Fot. Getty Images)

Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte, wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek całkowitego przebywania w swoich domach.

Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km. Niemal zupełnie ograniczone zostały wizyty w szpitalach i więzieniach.

Czytaj więcej:

Irlandia Północna: Pracownicy fabryki żywności odmówili dalszej pracy

Irlandia: Rząd jeszcze bardziej ogranicza możliwość wychodzenia z domów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement