Menu

Ireland: 307 new coronavirus infections - highest since mid-May

Ireland: 307 new coronavirus infections - highest since mid-May
Sytuacja epidemiologiczna w Irlandii wymyka się spod kontroli i rząd rozważa wdrożenie kolejnych obostrzeń. (Fot. Getty Images)
As many as 307 new cases of the coronavirus have been detected in the last 24 hours in Ireland, the highest number since mid-May, the country's health ministry said on Tuesday. There was also one death from Covid-19.
Advertisement
News available in Polish

W efekcie całkowita liczba zachorowań wzrosła do 30 080, z czego śmiercią zakończyło się 1 778. Zgon, o którym poinformowano we wtorkowym bilansie, był pierwszym od sześciu dni.

Od początku sierpnia - po dwóch miesiącach niemal wygaśnięcia epidemii - liczba zakażeń koronawirusem w Irlandii ponownie rośnie. W ciągu ostatnich pięciu tygodni zdarzyło się już kilka gwałtownych skoków w dobowych bilansach zakażeń, gdy ich liczba przekroczyła 200, ale najwyższy z nich - z minionej soboty - wynosił 237, czyli wtorkowy jest od niego wyższy aż o 70.

Oznacza to, że wtorkowy bilans zakażeń jest najwyższy od 14 maja, jednak tamten był jednorazowym skokiem spowodowanym uwzględnieniem dużej liczby zaległych przypadków z poprzednich dni. Jeśli chodzi o faktycznie nowe zakażenia, to po raz ostatni poziom 300 był przekraczany na początku maja.

Ministerstwo zdrowia zwróciło uwagę, że spośród 307 nowych zakażeń aż 73 proc. wykryto u osób poniżej 45. roku życia, w związku z czym p.o. naczelnego lekarza kraju Ronan Glynn zaapelował wieczorem, by nie lekceważyć ryzyka związanego z możliwością zakażenia się przy okazji kontaktów społecznych.

Czytaj więcej:

Irlandia: Protest przeciwko restrykcjom koronawirusowym, zatrzymano cztery osoby

W Irlandii najwięcej zakażeń koronawirusem od początku maja

Irlandia: Puby, które nie podają jedzenia, mogą się otworzyć 21 września

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement